SAG Ödülleri ’14

SAG Ödülleri ’14

Eddie Redmayne
Eddie Redmayne

Sezonun en önemli ödüllerinden biri olan SAG’in (Oyuncular Birliği) sahipleri de belli oldu. Yarış oldukça sıkıcı geçecek derken oldukça güzel sürprizlerle henüz her şeyin sona ermediğinin işaretini verdiler. Eddie Redmayne’in ödülü kazanmış olması Michael Keaton’ın henüz “eleştirmenlerin favorisi” pozisyonundan sıyrılamadığını işaret ediyor. Oscar da aynı şekilde sektörün tercihi olan Eddie Redmayne’e gidebilir. Yalnız Birdman’in dün PGA’de sürpriz bir zafer elde etmesi ile tablo epey karıştı. Bugün de toplu performans ödülünü aldılar; ama bu daha beklenen bir galibiyetti. Acaba filmin oyuncularından tek biri dahi Oscar alamadan En İyi Film ödülünü kucaklayabilirler mi diye düşünüyorum. Yakın tarihte bunu Argo yaptı; fakat Birdman’in üç adayı birden var. Neyse, bekleyip göreceğiz. Ben Redmayne zaferine sevinmekle meşgul olacağım. Ve tabii televizyon tarafında da sonunda Orange Is the New Black’in ödüllendirilmesine fazlasıyla mutlu olduğumu eklemek isterim. Buyrun SAG’in kazananlarına:

FİLM

Toplu Performans Birdman
Erkek Oyuncu Eddie Redmayne | The Theory of Everything
Kadın Oyuncu Julianne Moore | Still Alice
Yardımcı Erkek Oyuncu J.K. Simmons | Whiplash
Yardımcı Kadın Oyuncu Patricia Arquette | Boyhood
Dublör Performansı Unbroken

TV

Toplu Performans (Drama) Downton Abbey
Toplu Performans (Komedi) Orange Is the New Black
Erkek Oyuncu (Drama) Kevin Spacey | House of Cards
Kadın Oyuncu (Drama) Viola Davis | How to Get Away with Murder
Erkek Oyuncu (Komedi) William H. Macy | Shameless
Kadın Oyuncu (Komedi) Uzo Aduba | Orange Is the New Black
Erkek Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi) Mark Ruffalo | The Normal Heart
Kadın Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi) Frances McDormand | Olive Kitteridge
Dublör Performansı Game of Thrones

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Serkan DURU

    Açıkcası bu seneki oscar filmlerini takip etme konusunda önceki yıllara göre daha ağır davranıyorum. Özellikle ana kategorilerde yarısacak filmlerden boyhood u izledim diyebilirim. Diger yardımcı kadın oyuncuların performansı nasıldır bılınmez ama patricia nın o performansı ödül alması kadar komedi birsey olamaz heralde. Streep e bir ödül daha gelse daha iyi olurdu zannımca.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.