Hoşgeldiniz!

Hoşgeldiniz!

OSCARBOY

Beş yıldır WordPress’in çatısı altında, daha evvelinde iki sene Blogspot’da devam eden yolculuğumu artık “self hosted” denilen safsatayla birleştirmenin zamanı geldi. Ödül sezonlarının, en azından takipçileri için, vazgeçilmez adresi haline gelen Oscar Boy bundan böyle www.oscarboy.com adresinden hizmet verecek. Eski bookmarkları silip, yenilerini ekleme zamanı geldi. Diyecek çok bir şeyim yok. Heyecanlıyım, biraz da hüzünlüyüm. Çünkü buraya tüm yazıları taşırken özellikle görseller ve düzen adına büyük problemlerim oldu. O yüzden sizlerden en azından ilk bir ayda anlayışlı olmanızı rica edeceğim. Her tarafa yavaş yavaş el atmaya, vaktim olduğunca tüm kusurları kapamaya çalışıyorum. “Temayı beğenmedim, eskisi daha güzeldi.” tadında yorumlar için artık çok geç. Ama mesela “Şuraya bir iyileştirme şart.” dediğiniz sayfaya rastlarsanız, ya da “Ben ana sayfada bunları da görmek istiyorum.” diyorsanız her türlü önerinize açığım.

Yeni blogun en güzel özelliği bundan böyle sizlerin de yazdığım filmlere kendi puanınızı verebilecek olmanız. Ayrıca benim mizahi ve tasasız yaklaşımımı da her film yorumunun altına küçük bir tablo ekleyerek süsleyeceğim. Sizler yokken bir adet Ex Machina yazısı çıkararak maratona start verdim bile. Ama tabii en önemlisi 88. Akademi Ödülleri – Oscar 2016 derlemem. Şimdilik afiyet olsun diyelim ve bu yeni maceranın startını verelim!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

7 Yorum

 1. Mert.

  Her şey gayet güzel olmuş..

  Fakat yazıların rengi birkaç ton daha mı koyu olsaydı acaba? Okumakta güçlük çekilebiliyor bazen.. 🙂 Ama onun haricinde gayet iyi, özellikle görsel açıdan..

  Yanıt
 2. şeref

  sitenin yeni hali gerçekten fevkalde fakat geçmiş yıllardaki yazı arşivlerinize ulaşabilsek mesela 2014 filmleri listesine ya da 2013, 2012 verdiğin notlara yada harf sırasına bunu niye istedim geçenlerde An Education filmi izlemeden evvel filmle ilgili makalenizi bulmak epey bir zahmmetli oldu. bu arada yazılar gerçekten çok parlak okumakta zor yazmakta çok zor biraz daha koyu olursa süper olur saygılar kolay gelsin

  Yanıt
 3. Mehmet

  Merhaba,
  Yazılarının hızına bile yetişemezken ben, senin o kadar filmi izleyip, analiz edip fikrini ve yorumlarını paylaşma hızına ve azmine şapka çıkartıyorum. Çok saygı değer bir iş yapıyorsan gerçeken. Yeni adresin de hayırlı olur ve -geçici olan-sorunları çözersin umarım en kısa sürede.
  Siten benim için bir rehber niteliğinde. Yazılarının hepsini merak ve heyecanla takip ediyorum.

  Yeteri kadar değerin bilinir ve piyasada sinema eleştirmeniyim diye geçinen medya şımarıkları yerine sana adam akıllı bir sponsor çıkar da hobin asıl mesleğin haline gelir. Çünkü diğerleri senin mesleğin gibi y-t-aptığın sinema eleştirmenliğini hobi olarak yapıyor .

  Selamlar

  Mehmet / London

  Yanıt

Bir Cevap Yazın