Governors Ödülleri ’15

Governors Ödülleri ’15

Akademi bundan yıllar evvel Onur Ödülleri’ni ana törenden ayırıp “Governors” başlığıyla yeni bir geleneğe başladı. Her branştan önemli temsilcilerin yer aldığı bir seçici kurulla her sene birkaç kişiyi başarıları için taçlandırıp, bir ünlüyü de hayırsever kimliğiyle ilgili olarak özel olarak ödüllendiriyorlar. Bu senenin şanslı isimleri arasında da Gena Rowlands, Spike Lee, Debbie Reynolds var idi. Ama bizim için ödül kazananlardan ziyade bu geceye kampanyalarının startını vermek için teşrif eden isimler önemli. Geleceğini az çok tahmin ettiğimiz Cate Blanchett (Carol; Truth), Samuel L. Jackson (The Hateful Eight), Jane Fonda (Youth) ve Meryl Streep’e (Ricki and the Flash) ilaveten Johnny Depp (Black Mass), Rooney Mara (Carol), Will Smith (Concussion), Lily Tomlin (Grandma) de fırsatı kaçırmamış. Hatta gecenin resimlerini karıştırdığınızda Jacob Tremblay (Room), Quentin Tarantino (The Hateful Eight), Ian McKellen (Mr. Holmes), Rachel Weisz (Youth), Amy Schumer (Trainwreck), Michael Keaton (Spotlight), Mark Ruffalo (Spotlight), Carey Mulligan (Suffragette), Saoirse Ronan (Brooklyn), Geza Röhrig (Son of Saul) gibi isimlere de rastlamanız mümkün.

Kısacası sevgili Oscar Boy okuyucuları, ünlü yüzlerin her programa çıktığı çok yoğun bir dönemin startı dün akşam verildi. Bundan sonra önce THR’ın meşhur roundtable’ları, ardından eleştirmen ödülleri, sonra da meslek birliklerinin seçimiyle çok yoğun bir sürece geçiş yapacağız. Kemerlerinizi şimdiden bağlasanız iyi edersiniz. Bu arada meşguliyet arayanlara da Governors’dan videolar hediye edelim. Buyursunlar:

 

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

Yorum yazın...