WGA’in bu seneki talihlileri belli oldu

WGA’in bu seneki talihlileri belli oldu

The Hateful Eight
The Hateful Eight

WGA (Senaristler Birliği), bugün televizyon adaylarını açıklamaya hazırlanıyor. Yalnız film listelerini görmek için 6 Ocak’ı beklememiz gerekecek. Asıl konumuz ise WGA’in kuralları sebebiyle bu ödüllere aday olmaya hak kazanamayacak yapımlar. Uzun yıllardır Senaristler Birliği, üyesi olmayan yazarların filmlerine veto uyguluyor. Daha evvelki senelerde de pek çok Oscar favorisinin birliğe kayıt yaptırmadığı için WGA Ödülleri tarafından görmezden gelindiğine, oy pusulasına filmlerinin konmadığına şahit olmuştuk. Bu senenin talihlileri de belli olmuş. In Contention‘dan Kris Tapley’nin yaptığı ufak araştırma sonucu ortaya çıkan tabloda yine yarışın ilk beşinde yer aldığına inandığımız, fakat kurallar sebebiyle WGA’in ödüllerine aday olamayacak yapımlar şöyle:

Özgün Senaryo: The Hateful Eight, Inside Out, Son of Saul, Youth, Suffragette, Clouds of Sils Maria, I’ll See You in My Dreams, 99 Homes, Ricki and the Flash

Uyarlama Senaryo: Room, Anomalisa, Brooklyn, The Danish Girl, 45 Years, Me & Earl & the Dying Girl

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

1 Yorum

Yorum yazın...