ANKET: Readers’ Choice tarihi yeniden yazılmalı mı?

ANKET: Readers’ Choice tarihi yeniden yazılmalı mı?

streaker

Açıkçası blogunu ödül sezonunu takip etmekten ziyade bir seneyi sonlandırıp kendi listelerini hazırlamak ve neredeyse her gün oturup dağıttığı ödüllerin sayfalarına girmek için kullanan biri olarak kalkışmaya niyetlendiğim delilik konusunda bana kızmazsınız diye umut ediyorum. Peki ne bu delilik? Efendim, senelerce Readers’ Choice ile Oscar Boy’un adaylarını birbirinden ayırmadığım için epey çürük domatese maruz kaldım biliyorsunuz. Şimdi dönüp baktığımda neden kendi zevkimi sizlere direttiğime ben de anlam veremiyorum. Fakat özellikle bu yıl çıkardığınız aday listesi bana epey umut aşıladı. Tabii bu da daha çok okuyucunun Oscar Boy’dan yolunun geçmesi sebebiyle oluyor, biliyorum. Belki serüvenime yeni başlamış olsaydım The Lobster’ın ve Son of Saul’un aldığı desteği göremezdim.

Şimdi diyorum ki, tıpkı 2015 ve 2014 gibi Readers’ Choice tarihini tamamen sizin tarafınızdan belirlenen adaylarla renklendirelim. Oscar gecesini atlattıktan sonra 2013’ten başlayarak geçmişe doğru gidelim. Hem böylece sizler de eksiklerinizi tamamlayacak vakit yakalarsanız. Meryl Streep’i dilediğiniz kadar aday eder, Amour’u ödüllere boğarsınız. Bu arada ben çaktırmadan kendi 2009-2013 arasındaki adaylarımı da güncelledim. Bir tek 2008 kaldı. Siz de evet, Readers Choice kendi tarihini yazmalı diyorsanız oyunuzu esirgemeyin. E buyrun ankete:

[poll id=”259″]

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın