Crazy Ex-Girlfriend – 1. Sezon

Crazy Ex-Girlfriend – 1. Sezon

Yaratıcılar: Rachel Bloom ve Aline Brosh McKenna
Yaratıcılar: Rachel Bloom ve Aline Brosh McKenna | Oyuncular: Rachel Bloom, Vincent Rodriguez III, Santino Fontana, Donna Lynne Champlin, Pete Gardner, Vella Lovell, Tovah Feldshuh, Gabrielle Ruiz, Gina Gallego, Jacob Guenther, David Hull, Erick Lopez, Rene Gube, Cedric Yarbrough, Steve Monroe, Michael Hyatt, Michael McMillian, Burl Moseley, Stephnie Weir, Ava Acres, Johnny Ray Meeks, John Yuan, Matthew Yuan, Rachel Grate, Hunter Stiebel, Benjamin Simeon, Amy Hill, Tess Paras, Coryn Mabalot | 45 dakika | The CW

| A+ |

crazy_ex_girlfriendGlee ilk yayınlandığında ne kadar heyecanlandığımızı hatırlıyor musunuz? Ama ne yazık ki tezek kokusuyla fizyolojimizi bozup dizi olmaktan çıktı ve cinsel eğilimleri/tercihleri (ya da hangi kelime belli grupları rencide etmiyorsa) Wikipedia sayfası gibi tanımlayan korkunç bir şeye dönüştü. Crazy Ex-Girlfriend tam olarak aynı mantığı güden bir dizi değil. Evet, her bölümde minimum iki müzikal numara var. Başrolümüz Broadway’de sahne almak isteyen genç bir yıldız değil, New York’da avukatlık yapan ve çocukluk aşkıyla karşılaştıktan sonra West Covina adındaki korkunç bir California bölgesine taşınan 30’a merdiven dayamış bir kadın. Fakat zihni Broadway matematiğiyle işliyor. İlk randevusuna hazırlanırken “Sexy Getting Ready Song” adında duyabileceğiniz en feminist şarkıyı koyuveriyor önünüze. Her şeyi batırdığında da “You Stupid Bitch”i kendine ithaf ediyor. Tüm sözler, müzikler orijinal. Ekipte tanıdığınız tek bir oyuncu dahi yok. Fakat her biri birbirinden başarılı, tek kelimeyle muazzam. Kalıplara uymamak için mücadele eden ve tüm sıradışılığına rağmen akıcı olabilen bir dizi Crazy Ex-Girlfriend. Rachel Bloom tarafından canlandırılan Rebecca Bunch karakteri bugüne kadar televizyonlara uğramış en histerik kadın belki de. Ama tüm hevesleri, kırgınlıkları o kadar gerçek ki ben diziyi karşı cinsten olmama rağmen hep kendimi Rebecca’nın yerine koyarak izliyorum. 18 bölümlük ilk sezonu biliyorsunuz ki Rachel Bloom’a Altın Küre ve Critics Choice ödülü getirdi. Muhtemelen bir The CW dizisi olduğundan Emmy’nin dikkatini çekemeyecek. Henüz Jane the Virgin’in ilk sezonuna yaptıkları muameleyi unutmadık ne de olsa. Lakin şimdiden televizyonların en iyi komedisi olmaya aday Crazy Ex-Girlfriend, Emmy’li ya da Emmy’siz bir şansı hak ediyor. Vakti olan beri gelsin, West Covina’da buluşuruz.
MVP: Rachel Bloom

hourglass

Not: Dayanamayıp diziden bir müzikal numaranın videosunu ekledim. Lütfen izleyin!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

Yorum yazın...