The Last Man on Earth – 2. Sezon

The Last Man on Earth – 2. Sezon

Yaratıcı: Will Forte
Yaratıcı: Will Forte | Oyuncular: Will Forte, Kristen Schaal, January Jones, Mel Rodriguez, Cleopatra Coleman, Mary Steenburgen, Jason Sudeikis, Boris Kodjoe, Will Ferrell, Mark Boone Junior | 25 dakika | FOX

| B |

last_man_on_earth_ver5Saturday Night Live mezunu Will Forte de kader ortağı Andy Samberg gibi mezuniyeti sonrası Fox’a transfer olup bir dizi yapmaya başladı. Gerçi Forte dinlenmek için ısrarcı davranıp uzun bir ara verdi, ama dönüşü muhteşem oldu. Post apokaliptik bir evrende geçen yapım uzunca bir süre yalnızlığına doyamayan Phil’in, nam-ı diğer Tandy, yolunun diğer hayatta kalan insanlarla kesişmesi ile başlamış oradan da epey absürt bir komediye doğru yelken açmıştık. Geçtiğimiz sezon uyumsuzluğu sebebiyle diğerleri tarafından dışlanan Phil, biricik aşığı Carol ile yeni bir hayatın startını vermişti. İkinci sezonda ise Phil ve Carol’ın dayanamayıp arkadaşlarının yanına dönmesini seyrettik. Ardından da hamilelik, alkolizm, Big Love‘ı hatırlatan paylaşımlar, Phil’in astronot kardeşinin dünyaya ayak basması derken ortalık epey karıştı. İki kişilik bir dizi olarak başlayıp zamanla kadrosunu genişleten The Last Man on Earth her ne kadar artık çok karakterle çalışabilmenin getirisi olarak hikayelerini çeşitlendirse de biraz formdan düştü. Sebebi ise Will Forte’nin kahkaha toparlamak için hep aynı noktalara odaklanması. SNL hayranları bilir, Forte’nin programdayken de böyle bir sıkıntısı mevcuttu. Sürekli aynı canlandırmaları yapıp belli skeçlerle sınırlı kalıyordu. İşte The Last Man on Earth’de de bir türlü aşama kaydedemememizin sebebi bu sanırsam. Tabii ben Kristen Schaal’a gülmeye, Mel Rodriguez’le eğlenmeye, Mary Steenburgen’la empati kurmaya çok alıştım. Boris Kodjoe’dan boşalan koltuğa da bir başka SNL mezunu, Jason Sudekis’i, oturttular. O yüzden çok şikayet etmeyeceğim. Fakat bir yerlerden destek alıp ayağa kalkması için duacıyım. Kalbi durmuş The Last Man on Earth’ün sahile çizdiği kumdan “S.O.S.” umarım sahibine ulaşır.
MVP: Kristen Schaal

giphy

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın