Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

Yönetmen:
Yönetmen: Akiva Schaffer ve Jorma Taccone | Oyuncular: Andy Samberg, Akiva Schaffer, Jorma Taccone, Sarah Silverman, Tim Meadows, Imogen Poots, James Buckley, Bill Hader, Joan Cusack, Chris Redd, Maya Rudolph, Martin Sheen, Adam Levine, Mariah Carey, Snoop Dogg, Will Forte, Simon Cowell, Carrie Underwood, Usher, DJ Khaled, Seal, Pink, Questlove, Jimmy Fallon, Joanna Newsom, Weird Al Yankovic, Danger Mouse, Michael Bolton, Arcade Fire, Nas, RZA, Ringo Starr, Justin Timberlake, Emma Stone | Senaryo: Andy Samberg, Akiva Schaffer ve Jorma Taccone | Komedi | 86 dakika

| B+ |


popstar_never_stop_never_stoppingKomediye olan ilgim, bu janrdaki filmlere desteğim bilindiğinden Popstar: Never Stop Never Stopping’i beğenmem kimseyi şaşırtmamıştır diye düşünüyorum. O yüzden filmin Justin Bieber’dan NSYNC’e, Kanye West’den Tupac’e kadar herkesi farklı şiddetlerde iğnelemesine nasıl hayran kaldığımı anlatmaktansa bu filmin Türkiye’den neden beğenilmeyeceğini konuşmak istiyorum. Her şeyin başı sağlık orası kesin, ama eğlence sektörüyle akrabalık ilişkisi olan sanat dallarıyla ilgileniyorsanız her konuda azıcık bilginiz olması gerektiği gibi popüler kültürden nasiplenmiş olmanız gerekiyor. Popstar: Never Stop Never Stopping son 10 senedir müzik ve televizyon sektöründe ne olup bittiğini bilenler için bir maden. Amma velakin Andy Samberg, Jorma Taccone ve Akiva Schaffer üçlüsünün Saturday Night Live’ın Digital Short’larında başlayan “The Lonely Island” isimli birlikteliğini, Samberg – Justin Timberlake – Jimmy Fallon üçlüsünün arkadaşlıktan öte iş ilişkilerini, Mariah Carey’nin alçakgönüllü olduğunu iddia edemeyecek bir diva olduğunu, Kanye West’in kendi kariyeri haricinde dokunduğu her şeyi tuzla buz ettiğini, Justin Bieber’ın Kanada’dan ABD’ye Tanrı’nın bir cezası olarak gönderilip sonradan kendini toparlamak için çırpındığını ve tabii filmde beliren müzisyenlerin isimleriyle birlikte nasıl ünlendiklerini bilmeniz şart değil, adeta önkoşul. Aksi takdirde bu her saniyesi buram buram entertainment kokan, Mona Lisa’yla Bin Ladin’e ağzının payını veren, geveze, absürt bir kaos yaratan filmden zevk almanız imkansız. Şimdi tek dileğim Connor4real’ın bir filmle olmasa bile, SNL’dekine benzer küçük skeçlerle en azından internet üzerinde (belki bir Youtube kanalında) ününe ün katması ve Judd Apatow dünyasından ödünç aldığı tanıdık yüzlerin de katkısıyla bizi kahkahalara boğmaya devam etmesi.

popstar

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

Yorum yazın...