Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

Yönetmen: Matt Kugelman | Oyuncular: Roy Haylock, Rachel Dratch, Willam Belli, D.J. 'Shangela' Pierce, Bianca Leigh Alan Cumming, Patrick Joslyn, Justin Johnson, RuPaul | Senaryo: Matt Kugelman | Komedi | 84 dakika
Yönetmen: Matt Kugelman | Oyuncular: Roy Haylock, Rachel Dratch, Willam Belli, D.J. ‘Shangela’ Pierce, Bianca Leigh Alan Cumming, Patrick Joslyn, Justin Johnson, RuPaul | Senaryo: Matt Kugelman | Komedi | 84 dakika

| F |


hbBir ara Vine’da çok vakit geçirmekten Cameron Dallas ve Nash Grier’in bin yetaleye (türk lirası değil, YTL değil, yetale!) çekilmiş uyduruk filmlerini izliyordum. Şimdi de RuPaul’s Drag Race hayranlığım sebebiyle yarışma tarihinde birinci olmayı en çok hak etmiş, hâlâ da favorilerim arasında yer alan Bianca Del Rio’nun tanıdık simalarla çektiği Hurricane Bianca için oturdum ekran başına. Kickstarter kampanyasıyla ilk adımlar atılmış, drag haricinde oyunculuk da yapan Willam ve Shangela gibi meşhur RPDR karakterlerine yer vermiş, hatta RuPaul’a da çirkin takımlarından biriyle ufak bir rolün teslim edildiği sözde zararsız bir komedi Hurricane Bianca. Saturday Night Live mezunlarından Rachel Dratch’in de Bianca’dan (gerçek adı Roy Haylock) sonraki en büyük rolü kabul etmiş olması hoş detaylar arasında. Ama her RPDR yarışmacısında olduğu gibi Bianca’yı da yakından takip edip mercek altına alınca yaptığı tüm esprilerin milyon kere tekrar edildiğini görebiliyorsunuz. Ki bu gerçek Willam, Trixie ve Katya gibi queenleri sürekli yeni bir materyalle karşımıza çıktıkları için artık tek bir espriye yapışıp bırakamamış (öhöm, Bianca, Alaska, Ginger) gibilere tercih etmemin tek sebebi. Hurricane Bianca hakikaten de evden bakkala diye çıkıp yıkıma gelmiş korkunç bir doğal afet. Laganja’nın standup rutinini izlemeye gelenlerin vajoinaları bile bu kadar kuru değildir. Zaten programı izlemeyen biri için koca bir eziyet, ama ben RPDR’la yıllar içerisinde iyi ilişki kurmuş olanlara da filmdeki tek iyi sahnenin Alyssa Edwards’a ait olduğunu ve onun da 15 saniyeden fazla sürmediğini bildireyim. İşin kötüsü bu b*k çukuru yeteri kadar küçük düşürücü değilmiş gibi devam filmi konuşulmaya başlanmış. Artık kendini yenileme zamanın geldi Bianca. Yoksa hakikaten de Trixie Mattel’in dediği gibi aranızdaki iki fark onun tacı alamaması ve hep yeni espriler anlatması olacak.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

1 Yorum

  1. Begüm

    Harbiden abi ya, harbiden öyle. Filmi o kadar yağladılar balladılar, la dedim izleyeyim. Bu kadar şişirilip havada kalan başka fim yok heralde. En komik sahneleri de trailer’a koymuşlar, onlara da komik denebilirse tabii ki, insan umutlanıyor :'(. Çok rezildi lanet olsun, Willam’ın Gaga triplerini sevdim ama, Alyssa her zamanki gibi parladı çıktı filmde zaten :D. İkincisi çıkarsa izlemeyi düşünmüyor değilim, rezillik severim :P.

    Yanıt

Yorum yazın...