BAFTA’dan teknik dallarda TV’nin en iyileri

BAFTA’dan teknik dallarda TV’nin en iyileri

The Crown

İngiliz Akademisi (BAFTA), 22 Nisan’da sahipleriyle buluşacak teknik ödüllerinin adaylarını duyurmuş. The Crown’ın 7, Taboo’nun 6 kere adının anıldığı listede yarı İngiliz prodüksiyonu Game of Thrones’a da 2 adaylık çıkmış. On iki yönetmen adaylığından altısını kadınlara veren BAFTA, günün anlatısını da yakalamışa benziyor. Emmy yolunda herhangi bir ipucu veremese de elbet hitap ettiği birileri vardır diye paylaşıyorum. Buyrun tam liste:

YÖNETMEN
Jane Campion | Top of the Lake: China Girl
Mackenzie Crook | Detectorists
Paul Whittington | Little Boy Blue
Philippa Lowthorpe | Three Girls

YÖNETMEN (Multicam)
Chris Power | Ant & Dec’s Saturday Night Takeaway
James Morgan | Wild Alaska Live
Julia Knowles | World War One Remembered: Passchendaele
Nikki Parsons | Strictly Come Dancing

YÖNETMEN (Belgesel)
Anna Hall | Catching a Killer
Charlie Russell | Chris Packham: Asperger’s and Me
Will Yapp | The Real Full Monty
Xavier Alford | Drugsland: Heroin Love Story

SENARYO (Drama)
Black Mirror; “Hang the DJ” | Charlie Brooker
The Crown | Peter Morgan
Peaky Blinders | Steven Knight
Three Girls | Nicole Taylor

SENARYO (Komedi)
Catastrophe | Sharon Horgan, Rob Delaney
Inside No. 9 | Steve Pemberton, Reece Shearsmith
Peter Kay’s Car Share | Paul Coleman, Peter Kay, Sian Gibson
This Country | Daisy May & Charlie Cooper

KURGU
The Crown; “Episode 9” | Pia di Ciaula
Line of Duty | Andrew McClelland
Peaky Blinders | Dan Roberts
Three Girls | Úna ní Dhongaíle

KURGU (Belgesel)
Blue Planet II; “The Deep” | Nigel Buck
Blue Planet II; “One Ocean” | Matt Meech
Chris Packham: Asperger’s and Me | Will Grayburn
David Bowie: The Last Five Years | Ged Murphy
Louis Theroux: Dark States | Anna Price

GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Against the Law | Johann Perry
Black Mirror; “USS Callister” | Stephan Pehrsson
The Crown; “Episode 4” | Adriano Goldman
Taboo | Mark Patten

GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ (Belgesel)
Blue Planet II; “One Ocean” | Ted Giffords, Roger Munns, Roger Horrocks
The Detectives: Murder on the Streets | Daniel Vernon, Daniel Dewsbury
The Fight for Mosul (Dispatches) | Olivier Sarbil
Storyville, Last Men in Aleppo | Fadi Al-Halabi, Hasan Kattan, Thaer Muhamad

PRODÜKSİYON TASARIMI
Black Mirror; “USS Callister” | Joel Collins, Phil Sims
The Crown | Martin Childs
Game of Thrones | Deborah Riley, Rob Cameron
The State | Pat Campbell

KOSTÜM TASARIMI
The Crown | Jane Petrie
Game of Thrones | Michele Clapton
Peaky Blinders | Alison McCosh
Taboo | Joanna Eatwell

ÖZGÜN MÜZİK
Born Free: Saving Russia’s Whales | Katya Mihailova
Howards End | Nico Muhly
King Charles III | Jocelyn Pook
Taboo | Max Richter

MAKYAJ & SAÇ TASARIMI
Gunpowder | Jacqueline Fowler
The Miniaturist | Chrissie Baker
Peaky Blinders | Loz Schiavo
Taboo | Jan Archibald, Erika Okvist, Audrey Doyle

SES
Black Mirror; “USS Callister”
The Crown
Sherlock
Taboo
Peaky Blinders

SES (Belgesel)
Blue Planet II; “Coral Reefs”
David Bowie: The Last Five Years
The Grand Tour
Mountain: Life at the Extreme
World War One Remembered: Passchendaele

GÖRSEL EFEKT
Black Mirror; “Metalhead”
The Crown
Emerald City
Taboo

JENERİK & GRAFİK TASARIMI
Blue Planet II
Have I Got News for You
SS-GB
Top of the Lake: China Girl

TEKNİK EKİP (Eğlence Programı)
One Love Manchester
Strictly Come Dancing
The Voice
World War One Remembered: Passchendaele

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın