Now Apocalypse (1. Sezon)

Now Apocalypse (1. Sezon)

Yaratıcılar: Gregg Araki, Karley Sciortino | Oyuncular: Avan Jogia, Kelli Berglund, Beau Mirchoff, Roxane Mesquiada, Evan Hart, Taylor Hart, Tyler Posey, Desmond Chiam, Kevin Daniels, Grace Victoria Cox, Mary Lynn Rajskub, Chris Aquilino, Avra Friedman, Henry Rollins, RJ Mitte, Jacob Artist, James Duval | 30 dakika | Starz

Kariyeri kendi çalıp kendi oynadığı deliliklerle dolu Gregg Araki beyefendi 2014’te White Bird in a Blizzard adlı fecaati çekmesinin ardından direksiyonu televizyona kırmıştı. Arada geçen zamanda bu platformun endüstrisinde edindiği çevre ile kafasına göre takıldığı bir absürtlük yaratmış. Asırlardır kadınları sadece arzu mahalinde yanan ateşi söndürme amaçlı birer et parçası olarak kullanmış görsel sanatlarda nihayet erkeklerin de kasapta derisi yüzülüp tavana asılmış büyükbaş gibi sergilendiği günlere gelebildik. Her ne kadar iki cinsiyete de eşit mesafede durmaya çalışsa da kendini gay olarak etiketleyen Araki’nin kamerasıyla kimi çırılçıplak soyup en ince ayrıntısına kadar çekmek istediği belli. Now Apocalypse’de muhtemelen aldığı uyarıcılardan sebep halüsinasyonların ürünü, uzaylılarla ilgili bir yan hikâyeyle de meşgul olmasına rağmen biraz modern zamanlarda cinselliği herhangi bir sınırlamaya dikkat etmeden dilediğince yaşamak üzerine kurulu her şey. Karakterlerinin sevişmek için seçtikleri eşlerdeki esnekliği, kimsenin konuşmaya değer görmediği ama özellikle yatak odasında maceraya meyilli nesilin de koştura koştura geldiği bir dönemde/kültürde Araki arkasına yaslanıp biriktirdiği maceraları birbirinden yakışıklı ve güzel oyuncularına monte ediyor. Avan Jogia adındaki yeni tanıştığımız esas oğlanın muazzam uzunluktaki saçları terden alnına yapışıyor, siber saldırının bir türüne maruz kaldığı için bedeni çoktan internetin her yanına saçılan Beau Mirchoff o fotoğrafları görmeyenlerin bile hayal gücüne mesai yaptırmayan daracık kıyafetlerle arz-ı endam ediyor. Arada Tyler Posey ve Jacob Artist gibi gençlik dizilerinden tanıdığımız isimler sahneye girip kafamızı karıştırıyor, sonra Kelli Berglund ile Desmond Chiam çifti sınır tanımayan fantezilerimizin olağanlığına dikkat çekiyor. Bitti mi? Bitmedi. Daha tek eşliliğin geri kafalılık olduğuna kanaat etmiş Roxane Mesquida’nın keyfine bakması var. Özetle toplumun zevk ile ahlak arasına uygun gördüğü mesafeye nanik çeken, hatta üzerine şortunu indirip ay ışığıyla kutsayan bir yaramazlık seansı Now Apocalypse. Akıl ve mantık sınırlarını aşan dünya dışı varlıklarla ilgili öyküsüne olası ikinci sezonunda ne tür bir açıklama getirecek meraktayım. Ama bundan önce yüzlerce meme göstermeyi marifet bellemiş Starz’da nihayet şartları eşitlemeye çalışan, şehvet dolu bir gençlik dizisi izlemiş olmanın keyfini yaşayayım istiyorum bir süre daha. Araki’nin özgürce hareket edebildiği bir yuva bulmuş olmasına da ayrıca sevindim, ekleyeyim. Nihayet durmadan salgıladığı testosteronu 120 dakikalık bir filmin içerisine alelade fırlatılmamış da tek başına bir anlatı inşa edebilmeyi başarmış.
MVP: Beau Mirchoff (Ford Halstead)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...