Emmy Aday Tahminleri ’19

Emmy Aday Tahminleri ’19

71. Primetime Emmy Ödülleri’nin adayları yarın TSİ 18.30’da açıklanıyor. The Good Place sayesinde tanışma fırsatı yakaladığımız D’Arcy Carden ve Community sonrası doğru proje ile bir türlü buluşamayan Ken Jeong’un sunumuyla önce basın toplantısında ana dallar duyurulacak ve hemen ardından da resmi siteye konan tam listeyle kimin 2018/19 TV sezonunu ATAS (Televizyon Akademisi) tarafından pekiyi alarak bitirdiğini öğreneceğiz. Tabii öncesinde aylardır sitede duran tahmin sayfalarına ek olarak ne olur ne olmazı konuşalım diyorum. Son birkaç senedir ayrı ayrı listeler yapmaktansa, topluca ziyaret ediyorum ihtimalleri, biliyorsunuz. O yüzden yine âdeti bozmadan bildiğimi okuyacağım. Hadi başlayalım!

DRAMA

1. Game of Thrones
(HBO)

2. Killing Eve
(BBC America)

3. Better Call Saul
(AMC)

4. Ozark
(Netflix)

5. This Is Us
(NBC)

6. Bodyguard
(Netflix)

7. Pose
(FX)

Game of Thrones, Better Call Saul ve This Is Us daha önceden aday edildikleri kategoriye geri dönmek için sırada beklemekteler. Asıl mesele geçtiğimiz sezonun takvimine yetişen The Handmaid’s Tale, The Crown, Stranger Things ve tabii ekranlara veda eden The Americans’ın yerine hangi yapımların geleceği. Efendim, Ozark’ın 70. Primetime Emmy Ödülleri’nde 2 yönetmenlik adaylığı aldığını ve tabii Killing Eve’in de senaryo dalını aşındırdığını hatırlamak en azından tahmin listesini beşe tamamlamakta yeterli olacaktır. Ama zaten herkesin tereddüt ettiği koltuklar son iki tanesi. Ben Homeland damarından yürüyen ve Televizyon Akademisi’nin içerisindeki İngiliz blokunun oyunu rahatlıkla alacağını düşündüğüm Bodyguard’ı ekledim öncelikle. Ve mini dizi tarafında pek cömert davrandıkları Ryan Murphy için de Pose’a kucak açabilirler dedim. Malum, azıcık ucundan günü de yakalamış olurlar. Alternatif olarak aklımdan Succession ve Homecoming’in geçtiğini de ekleyeyim. Ancak biri yeteri kadar konuşulmamış, diğeri de yarım saat olması sebebiyle “dramedi” bağlarında hissettiriyor.

1. Jason Bateman
Ozark
(Netflix)

2. Bob Odenkirk
Better Call Saul
(AMC)

3. Richard Madden
Bodyguard
(Netflix)

4. Billy Porter
Pose
(FX)

5. Sterling K. Brown
This Is Us
(NBC)

6. Milo Ventimiglia
This Is Us
(NBC)

Yine önceden aday edilmişlerle başlayalım… Jason Bateman, eleştirel başarısı giderek yükselen Ozark’ın yüzü. Bob Odenkirk deseniz Bryan Cranston’dan aldığı bayrağı hakkıyla taşıyor. This Is Us biraz kan kaybetti ve Milo Ventimiglia ile Sterling K. Brown sahneyi kadın rol arkadaşlarına bırakır gibi oldu; ama henüz momentum ölmüş değil. Peki ya yeniler? Billy Porter, oda oda dolaşıp oy dileniyor. Sanıyorum son bir senede katılmadığı tek bir kırmızı halı ya da yuvarlak masa röpörtajı olmadı. Richard Madden da Rocketman’in de katkı sağladığı görünürlüğünü iyi kullandı gibi hissediyorum. Game of Thrones kariyerinde nasıl birinci aşamaysa, burası da ikinci aşama. Damian Lewis (Homeland) gibi sürpriz bir Emmy zaferi bile elde edebilir eğer aday edilirse. Peki kime dikkat etmeli? Geçtiğimiz sezon rolü daha etli olmasına rağmen dışarıda bırakılan Kit Harington (Game of Thrones) ile Succession sevdasına bağlı olarak ilk altıya sıçrayabilecek Brian Cox’dan gözünüzü ayırmayın derim ben.

1. Sandra Oh
Killing Eve
(BBC America)

2. Jodie Comer
Killing Eve
(BBC America)

3. Laura Linney
Ozark
(Netflix)

4. Christine Baranski
The Good Fight
(CBS)

5. Emilia Clarke
Game of Thrones
(HBO)

6. Julia Roberts
Homecoming
(Prime)

Kadın oyuncu kategorisinde daha önce aday edilmiş isim sayımız daha az. Sandra Oh, Claire Foy ve Elisabeth Moss’u egale ettiği için rol arkadaşı Jodie Comer’ın hakkı olmasına rağmen Emmy’i kapmaya geliyor. Emilia Clarke kesinlikle ilk altı için ideal bir tahmin, ancak geçtiğimiz yıl yerini Evan Rachel Wood’a kaptırması düşündürücü. O yüzden tereddütlü ekliyorum tahminlerime. Gerçi Westworld’ü çok seviyorlar. Ama Game of Thrones’u da çok seviyorlar! Robin Wright’ın (House of Cards), Kevin Spacey’den boşalan koltuğu devralması sempati oylarıyla onu ilk altıya taşıyabilecek gibi dursa da ben paramı demin de bahsini ettiğim Jodie Comer’a, televizyonu varlığıyla kutsayan Julia Roberts’a, ATAS’ın her daim destek çıktığı Laura Linney’e ve aday edilebilmek için bu sezon üstün bir çaba sarf eden Christine Baranski’ye yatıracağım. Aklımdan Mandy Moore (This Is Us) da geçmiyor değil. Ama This Is Us artık tam anlamıyla asidi kaçmış kola değil mi?

1. Peter Dinklage
Game of Thrones
(HBO)

2. Jonathan Banks
Better Call Saul
(AMC)

3. Nikolaj Coster-Waldau
Game of Thrones
(HBO)

4. Peter Mullan
Ozark
(Netflix)

5. Bobby Cannavale
Homecoming
(Prime)

6. Kieran Culkin
Succession
(HBO)

Buradaki tahminlerimden hiç ama hiç emin değilim. Söz konusu drama dalları olduğunda ATAS, tıpkı Oscar’ı dağıtan AMPAS gibi davranıp aynı dizilere adaylık vermeye bayılıyor. Ve ben burada birden fazla risk almış gibi hissediyorum. Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau ve Jonathan Banks üçlüsünün geri dönüşünü kutlayacağız gibi gözüküyor, önce onu söyleyerek aradan çıkaralım. Kalan üç koltukla ilgili ise her türlü fanteziyi yapmak mümkün. Ben Bobby Cannavale’nin TV Akademisi tarafından tanınan bir yüz olmasına güveniyorum azıcık. Ayrıca Ozark’ın yükselen grafiği de Peter Mullan’a yarayacağa benziyor. Ve Succession’ın ilk sezonuyla dizi kategorisini aşındıramasa bile böyle ötede beride karşıma çıkacağı inancındayım. Altın Küre, Culkin’e öncelik verdi diye onun adını yazdım ama pekâlâ rol arkadaşı Matthew Macfadyen da girebilir listeye. Daha tembellik yapma ihtimallerine karşına Michael Kelly (House of Cards), Giancarlo Esposito (Better Call Saul) ve hatta ikinci sezonda aday etmeyip ihanet ettikleri Justin Hartley (This Is Us) ile Cannavale’ye eşlik edebilecek Shea Whigham (Homecoming) var. Zor bu kategori, çok zor…

1. Maisie Williams
Game of Thrones
(HBO)

2. Lena Headey
Game of Thrones
(HBO)

3. Sophie Turner
Game of Thrones
(HBO)

4. Julia Garner
Ozark
(Netflix)

5. Rhea Seehorn
Better Call Saul
(AMC)

6. Fiona Shaw
Killing Eve
(AMC)

Game of Thrones’un üç kadın oyuncusunu zirveye yerleştirmem biraz garip durabilir ama diziye iyi bir vedayı esirgemeyeceklerine inancım tam. Hatta şu an Kit Harington’ı ilk altıya koymayı bile aklımdan geçiriyorum. Neyse, çok dikkatim dağılmasın. Ama Maisie Williams, Lena Headey ve Sophie Turner üçlüsüne Gwendoline Christie’yi eklemek bile ihtimaller dahilinde. Bu şahane isimlere ilaveten Ozark’ta kavrulan Julia Garner ile Better Call Saul’da rol ağırlığı arttıkça yeteneklerinin sınırsız olduğunu da kanıtlayan Rhea Seehorn’u koymadan edemedim. Altıncı sıramda ise Killing Eve’in gizli yıldızı Fiona Shaw var. Aldığı BAFTA herhangi bir şey ifade etmiyor olabilir ATAS için, ancak dizinin önlenemez yükselişinde mümkün olduğu kadar çok adaylığa ulaştığını göreceğiz bence. Keeley Hawes (Bodyguard) ile bu sezon çok konuşulan Susan Kelechi Watson’dan (This Is Us) da gözünüzü ayırmayın. Özellikle Watson, Maura Tierney (The Affair) gibi bir sürpriz için hazırda bekliyor.

KOMEDİ

1. Veep
(HBO)

2. The Marvelous Mrs. Maisel
(Prime)

3. Barry
(HBO)

4. The Kominsky Method
(Netflix)

5. Russian Doll
(Netflix)

6. Fleabag
(Prime)

7. GLOW
(Netflix)

Atlanta ve black-ish’in birlikte aday edildiği bir yıldan sonra bu kadar beyaz bir yedili koymam önünüze çok saçma, öyle değil mi? Ama yine sekiz aday çıkacağına ve black-ish’in de ucundan listeye ilişeceğine güvenim tam. Efendim, Veep’in geri dönüşüyle geçen senenin kazanı The Marvelous Mrs. Maisel biraz zorlanacak ödülü almakta. Ancak birlikte kardeş kardeş aday edileceklerinden kimsenin şüphesi yok. Bunlara ek olarak çok iyi bir yıl geçiren Barry ile Chuck Lorre’yi berbat network komedileri dışında onurlandırma fırsatı elde ettikleri The Kominsky Method da adam akıllı bir dörtlü oluşturmak için doğru fırsatlar gibi duruyor. Ondan sonrası biraz karışık… Fleabag, sektörle ilgili herhangi bir etkinlikte en çok konuşulan dizi oldu son birkaç aydır. Eğer eğlence haberlerini sapık gibi takip ediyorsanız Youtube’ta, görmüşsünüzdür zaten alakalı alakasız herkesin dilinde dolandığını. “İçeriden” biri olması sebebiyle pek sevilen Natasha Lyonne’un Netflix’teki harikası Russian Doll’la ilgili de benzer hisler beslenmekte. Indiewire’ın 2010lar’daki en iyi diziler listesine bile girmeyi başardılar. O yüzden bu ikilinin tamam siyahi anlatısı yok ama kadınlar var diyerek yer bulacağına inanıyorum. Sonuncu sıraya da geçen sene, benim için, sürpriz bir başarı elde eden GLOW’u kondurdum. Ama The Good Place ya da az evvel de söylediğim gibi black-ish’ten ümidi kesmiş değilim.

1. Michael Douglas
The Kominsky Method
(Netflix)

2. Bill Hader
Barry
(HBO)

3. Ted Danson
The Good Place
(NBC)

4. Don Cheadle
Black Monday
(Showtime)

5. Ricky Gervais
After Life
(Netflix)

6. Sacha Baron Cohen
Who Is America?
(Showtime)

Risklerden risk beğendim erkek oyuncu dalında Michael Douglas ile Bill Hader’ın kozlarını paylaşması bekleniyor. Geçtiğimiz sene Emmy’i kucaklayan Hader’a, Altın Küre’nin pek ilgi gösterdiği The Kominsky Method ile Douglas yeni bir zafer yaşatmamak için şansını deneyecek. Ayrıca 2018’de The Good Place’ten sürpriz bir şekilde listeye dahil edilen Ted Danson da hazırda beklemekte. Bizim daha evvel âşık olduğumuz diziye, Emmy’nin bu sene yapılan kampanyalar neticesinde pozitif bir reaksiyon vereceği söyleniyor bu arada. Başka dallarda da sürprizler yaparsa şaşırmayın. Neyse efendim, biz kalan üç koltuğu konuşalım. House of Lies gibi korkunç bir diziyle dahi aday etmekten çekinmedikleri Don Cheadle, her daim elinden çıkma işlere iyi davrandıkları Ricky Gervais ve liberallerin bu seneki favori dizisini yaratan Sacha Baron Cohen bana altılıyı tamamlayabilirmiş gibi geldi. Ancak Jim Carrey’sinden (Kidding) Ramy Youssef’e (Ramy) kadar pek çok alternatif var. Mesela geçen sene pek çok dala giren black-ish’i tamamen listelerden atmam Anthony Anderson’ın ocak dışı olduğu anlamını taşımıyor. Ya da karısının adının karıştığı skandal sebebiyle William H. Macy (Shameless) tepki görecek diye ezberden de konuşamayız. Öyle ki dizisi revize edilen John Goodman’ın (The Conners) ve hatta ekranlara veda eden Jim Parsons’ın (The Big Bang Theory) bile şansı var.

1. Julia Louis-Dreyfus
Veep
(HBO)

2. Rachel Brosnahan
The Marvelous Mrs. Maisel
(Prime)

3. Phoebe Waller-Bridge
Fleabag
(Prime)

4. Natasha Lyonne
Russian Doll
(Netflix)

5. Pamela Adlon
Better Things
(FX)

6. Allison Janney
Mom
(CBS)

Selina Meyer karakteriyle altıda altı yapan Julia Louis-Dreyfus geçen seneki yokluğunda tahtı Rachel Brosnahan’e kaptırmıştı. Şimdi bu ikili arasında oylar mı bölünecek, yoksa JLD alıp başını gidecek mi sorusuyla karşı karşıyayız. Oylar bölünürse de bunlardan nemalanacak isimler Phoebe Waller Bridge, Natasha Lyonne ve Pamela Adlon olabilirmiş gibi duruyor. Üçü de kendi dizilerini yazan, yeri gelince yöneten ve başrolünü üstlenen olağanüstü kadınlar. Kimsenin itirazı olmaz sanıyorum bu gruptan gelecek sürpriz bir zafere. Altıncı koltuğu da unutmayalım… Keramet yine bu son bilette. Allison Janney dememe rağmen zerre emin değilim. Lily Tomlin (Grace & Frankie) inatla aday edilmeye devam ediyor. Diğer taraftan Tracee Ellis Ross (black-ish) sürekli kampanya hâlinde. Hep iyi davrandıkları bir adet Christina Applegate (Dead to Me) de var uzaklarda ama dizi yeteri kadar konuşulmadı sanki.

1. Alan Arkin
The Kominsky Method
(Netflix)

2. Henry Winkler
Barry
(HBO)

3. Tony Hale
Veep
(HBO)

4. Tony Shalhoub
The Marvelous Mrs. Maisel
(Prime)

5. Stephen Root
Barry
(HBO)

6. Kenan Thompson
Saturday Night Live
(NBC)

Geçtiğimiz sene ödülü kucaklayan Henry Winkler’a rol arkadaşları arasından Stephen Root’un (ve belki Anthony Carrigan’ın) eşlik etme olasılığı oldukça yüksek. Haricinde defalarca aday edilen Tony Hale da Veep’in son sezonuyla sahalarda olacak. Keşke ona Timothy Simons da katılsa, ancak şimdilik adını alternatifler listesine kondurdum. Alan Arkin’in tüm oyunu bozmaya geldiği dalda bir önceki seneden Tony Shalhoub ve Kenan Thompson da tekrar takdir göreceğe benziyor. Peki Tituss Burgess (Unbreakable Kimmy Schmidt) nerede? Sığdıramadım. Andrew Scott (Fleabag) olmaz mı? Gaza gelmemekte yarar var. Matt Walsh (Veep) da istemez miyiz? Sanki rolü azdı.

1. Alex Borstein
The Marvelous Mrs. Maisel
(Prime)

2. Kate McKinnon
Saturday Night Live
(NBC)

3. Anna Chlumsky
Veep
(HBO)

4. Marin Hinkle
The Marvelous Mrs. Maisel
(Prime)

5. Olivia Colman
Fleabag
(Prime)

6. D’Arcy Carden
The Good Place
(NBC)

Saturday Night Live kadınlarının geçtiğimiz sene burada üç aday çıkardığı düşünülürse sadece Kate McKinnon’ı koymam büyük bir risk. Ancak Aidy Bryant, Leslie Jones ve bence şok etkisi yaratmak için hazırda bekleyen Cecily Strong oy eşitliği hâlinde altıdan fazla aday çıkması durumunda karşılaşacağımız isimlere benziyor. Çünkü bu sefer yarış biraz daha karışık. 2018’in kazananı Alex Borstein’e Veep’ten bir kez olsun adaylığı ıskalamamış Anna Chlumsky, Oscar aldığı için herkesin favori aktrisine dönüşmüş Olivia Colman ve dizinin etkisi sayesinde rahatça oy toplayabilecek Marin Hinkle eklenecek, ortalık karışacak diyorum. D’Arcy Carden da aldığım en büyük risk olarak kenarda dursun. Hakkında tonla yazı okuduğum için, belki kendi eko çemberimin etkisiyle, yüzü suyu hürmetine aday edileceğine pek inandım. Betty Gilpin (GLOW), Laurie Metcalf (The Conners) ve Sarah Goldberg (Barry) üçlüsünün ismi de bir kenarda dursun.

MİNİ DİZİ / TV FİLMİ

1. When They See Us
(Netflix)

2. Escape at Dannemora
(Showtime)

3. Chernobyl
(HBO)

4. Fosse/Verdon
(FX)

5. A Very English Scandal
(Prime)

Biz Ava DuVernay’e üvey çocuk muamelesi yaparken kendileri Netflix için epey rekabetli geçecek mini dizi yarışına nokta koymaya yetecek seviyede bir iş çekmiş. When They See Us, altı yapımın arasında kim aday olacak sorunsalından çıkamaz iken son dakikada tüm denklemleri alt üst etti. İşin komiği sezonun başında çok konuşulan Sharp Objects’in tamamen dışarıda kalma olasılığı mevcut artık. Showtime’ın harika eleştirilere boğulan Escape at Dannemora’sı, şov dünyasının pek ilgisini çeken Fosse/Verdon, bilhassa nükleer patlamanın tesir ettiği ülkelerde epey ses getiren Chernobyl ile ABD’de bu takvim yılına sarkmış A Very English Scandal adaylık yarışında Sharp Objects’i dışarıya itmek için epey mücadele gösterecek ve haklı bir zafer elde edecek gibi hissettiriyor.

1. Deadwood: The Movie
(HBO)

2. Black Mirror: Bandersnatch
(Netflix)

3. King Lear
(Prime)

4. Brexit
(HBO)

5. My Dinner with Hervé
(HBO)

Televizyon filmleri kanadı ne yazık ki yeteri kadar zengin değil. Deadwood ve Emmy’nin sevmelere doyamadığı Black Mirror’ın fecaat “kendin pişir kendin ye” projesi Bandersnatch haricinde formalite adaylarımızı arıyoruz acıklı bir şekilde. Matthew Weiner’ın Mad Men sonrasında karşımıza çıktığı ilk yapım The Romanoffs, her biri tek başına yarışabilecek on bölümünden üçünü yollamış ATAS’a. Ancak dizi ne izlendi, ne de konuşuldu… O yüzden Weiner’ın yeni oyun alanı yerine King Lear, Brexit ve My Dinner with Herve gibi vasatlık abidelerine mecbur kalmamız olası. Ama içimden Sense8’e veda etmek için televizyon filmi olarak başvurulan final bölümü aday edilir mi diye geçirmiyor değilim.

1. Jharrel Jerome
When They See Us
(Netflix)

2. Hugh Grant
A Very English Scandal
(Prime)

3. Benicio Del Toro
Escape at Dannemora
(Showtime)

4. Ian McShane
Deadwood: The Movie
(HBO)

5. Sam Rockwell
Fosse/Verdon
(FX)

6. Jared Harris
Chernobyl
(HBO)

Yine kıyasıya rekabetin olduğu dallardan birindeyiz. Altı koltuk, yedi güçlü aday adayı var karşımızda. Jharrel Jerome’un dudak uçuklatan performansı, yıl boyunca sıkça övülen Hugh Grant ve Benicio Del Toro’ya karşı mücadele edecek. Yalnız Deadwood’la bir türlü Emmy alamayan Ian McShane’in hepsinin arasından ayrılıp ikonik rolüyle Emmy’e kavuşma olasılığı da yüksek. Malum, ATAS mini dizi kanadında westernlere kucak açmasıyla meşhur. Bitmedi, bitemedi kovboy sevdaları. Neyse efendim, ayrıca Sam Rockwell ile Jared Harris’in kariyerlerinin en iyisi olmasa da yer aldıkları diziyi bir üst kademeye taşıyan yüksek kalibre performansları da kendilerine yer bulacak gibi. Yalnız bu ikiliden biri yerini Mahershala Ali (True Detective) ile değiştirirse çok şaşırmayacağım. Ne de olsa o fecaatten de bir türlü vazgeçemeyen bir kalabalık mevcut.

1. Patricia Arquette
Escape at Dannemora
(Showtime)

2. Michelle Williams
Fosse/Verdon
(FX)

3. Amy Adams
Sharp Objects
(HBO)

4. Niecy Nash
When They See Us
(Netflix)

5. Joey King
The Act
(Hulu)

6. Julianna Margulies
The Hot Zone
(NatGeo)

Michelle Williams’ın kariyerinin en iyi performanslarından birini vermesine rağmen kendi zirvesinde iki ayrı rolüyle tepinen Patricia Arquette hanımefendiye toslamış olması çok acı. Belki sonunda gülen taraf Williams olacak tabii, emin değiliz. Ama şimdilik ibrenin Arquette’i gösterdiğini söylersek yalan olmaz. Efendim bu ikiliye kariyeri titretilen göz kapakları ve mırıldama üzerine kurulu Amy Adams katılacak. Ardından da Niecy Nash’i yazdım tahminlerime. Hazırda gümbür gümbür gelen When They See Us var iken başrolünü öksüz bırakmazlar diyerek. The Act’te rahatsızlık verici derecede iyi bir oyun ortaya çıkaran Joey King’in sallantıda olan koltuğuna Genius ile yakın zamanda Emmy sınavı veren National Geographic projesi The Hot Zone’dan zamanında bolca ödüllendirdikleri Julianna Margulies’yi kondurdum. Ancak bu ikilinin yerini son dakikada haberimizin olduğu Live in Front of Studio’dan Marisa Tomei ya da kimsenin tahammül edip sonunu getiremediği Maniac’tan Emma Stone alabilir deniyor, bilginize.

1. Ben Whishaw
A Very English Scandal
(Prime)

2. Paul Dano
Escape at Dannemora
(Showtime)

3. Michael Kenneth Williams
When They See Us
(Netflix)

4. Eric Lange
Escape at Dannemora
(Showtime)

5. Gerald McRaney
Deadwood: The Movie
(HBO)

6. Stellan Skarsgard
Chernobyl
(HBO)

Ben Whishaw, İngiliz oyuncularını pek seven ATAS için mutlak favori olarak listenin en başında. Sonra Escape at Dannemora beyleri Paul Dano ve Eric Lange ile The Wire’dan beri en küçük rolünde bile harikalar yaratan Michael Kenneth Williams geliyor. Nedense mahşerin dört atlısının birbirinden ayrılmayacağına ve dünya yansa hiçbirinin dışarıda kalmayacağına kendimi fena hâlde inandırdım. Ama siz bana güvenmeyin. Her sene bunu söyleyip duvara toslamayı da alışkanlık hâline getirdim. Ayrıca Deadwood’un geri dönüşünü Gerald McRaney’nin pek beğenilen performansı ile kutlarlar, bu da yetmez hazır Chernobyl izledik, aday edelim bari mantığıyla Stellan Skarsgard’ı da içeri alırlar dedim. Alternatifsizlikten bu altılıya sarıldığımı da belirteyim. Çünkü meşhur tahmin sitelerinin aksine Catch-22’nun ilgi göreceğine inanmayı kesinlikle reddediyorum!

1. Patricia Clarkson
Sharp Objects
(HBO)

2. Patricia Arquette
The Act
(Hulu)

3. Emily Watson
Chernobyl
(HBO)

4. Robin Weigert
Deadwood: The Movie
(HBO)

5. Eliza Scanlen
Sharp Objects
(HBO)

6. Vera Farmiga
When They See Us
(Netflix)

İyiden çok gülünç bulduğum Patricia Clarkson’ın favori pozisyonunu koruduğu yardımcı kadın oyuncu kategorisinde, ona aynı zamanda Escape at Dannemora ile başrol dalında da boy gösterecek Patricia Arquette eşlik edecek. Bu isimlere ek olarak yine “dizinin rüzgarı yeter” kontenjanından Emily Watson, Vera Farmiga ve Clarkson’a sırf son sahnesiyle tur bindiren Eliza Scanlen’ın adı anılabilir. Robin Weigert ile ilgili de sadece iyi eleştiriler okudum. Yalnız Deadwood’a pek yabancı olduğum için tamamen başka kaynaklara güvendiğimi de belirtmek istiyorum. Bir ihtimal Sally Field (Maniac) sürprizi ile karşılaşabiliriz gibi de hissetmiyor değilim. Ancak Maniac endüstri tarafından izlendi mi, orası meçhul.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...