Keyfî Drag Race Kanada Tekrarı 1×4

Keyfî Drag Race Kanada Tekrarı 1×4

Halleloo ladies, halleloo! All Stars’tan daha çok heyecan veriyor dediğimiz Kanada serisinde geldiğimiz yere bakar mısınız? Geçen hafta tarihin en kötü görevini ve uygulamasını izledik. Jürinin kritikleri hâlâ yapıcı olmaktan fersah fersah uzakta. Kadroda Jimbolar, Boalar, Ilonalar giderek göze batıyor. Üstelik konseptin tamamı Kanada drag sahnesinin en prestijli isimlerinden Tynomi Banks’i tamamen itibarsızlaştırma çabasına dönüştü. Gönülden sevdalandığım Priyanka ve flörtlerimin en dünya güzeline (umarım bunu okumaz, yoksa utançtan yerin dibine girerim) benzettiğim için etki alanına saplanıp kaldığım Lemon’ın çekim alanında iki ileri bir geri gitmekten başka yapacak şey kalmadı sanki elimizde.

Bu hafta moda geçmişi bulunması sebebiyle Stacey McKenzie’nin kontrolüne bırakılan, üçlü grup olup çerden çöpten bir kreasyon yaratmak ve podyumda da doğru yürüyüşle eli yüzü düzgün bir prezentasyon yapmaktı görev. Plastik, metal, kağıt gibi sıra dışı materyallerle harekete geçen kızçelerimiz ellerinden gelenin en iyisini çıkarmaya çalıştılar. Ben Priyanka, Scarlett Bobo, Rita Baga ve bir nebze Lemon’ın kılıklarını beğenir gibi oldum açıkçası. Yalnız kalan sağlarla ilgili söyleyecek çok bir övgüm yok. Kiara doğru takıma düşerek paçasını kurtardı. Ilona ve Tynomi ise Jimbo bey amcanın İşte Benim Stilim jürisi görse ağlayarak TV8 stüdyolarını terk edeceği elbisesi yüzünden arka planda kaynadı gitti.

Ben bilhassa Priyanka’yı sürüden ayırarak üç hafta üst üste yeni bir görev birinciliği almasından yana olsam da club kid referansı ve tabii saçını sırf bu look için kazıtmasından ötürü Rita’ya armağan edildi win mavisi şerefi. Tıpkı Birleşik Krallık serisinde olduğu gibi Divina De Campo’ya benzeyen Montreal hanımefendimiz deneyimli ancak sıkıcı queen kontenjanından yürümeye devam ediyor. Top 4’da onun yanına itiraf kısmında kimsenin rol çalmasına izin vermeyen Priyanka, karakteriyle biraz daha parlamaya ihtiyaç duyan Bobo ve jürinin çaktırmadan kayırdığı Lemon da eşlik edecek herhâlde. Belki araya Jimbo’yu sıkıştırırlar. Ama… Of neyse girişmeyeceğim bu tuhaflıktan beslenen palyaçoya. Drag’e dair sevmediğim her şeyin temsilcisi. Allah ana sevenlerine bağışlasın. Geçtiğimiz haftaki Nancy Grace taklidiyle yükselişini bile unuttum.

Sözü uzatmaya gösterdiğim gayret sanırım burada tükeniyor. Çünkü ben de yavaştan beyaz bayrağı çektim galiba Kanada serisiyle alakalı olarak. Ters giden her şeyin jüriyle alakalı olduğuna neredeyse emin gibiyim. Bir de kızlar da ilk serinin parçası olduklarından bir türlü sete ısınamadılar ve yeterli malzemeyi veremiyorlarmış gibi geliyor kameraya. Lip synclerin sönüklüğü, Brooke Lynn’in parasızken katıldığı sezonda daha iyi kılıklara girmiş olması, Jeffrey Bowyer-Chapman’ın madiliği abartması… UMARIM BURADAN ÇIKARKEN GEBERİRSİN ÇÜNKÜ ZEVKİN YOK gibi bir Kemal Doğulu seviyesizliğinde lubunluğun erken yıllarında terk edilmesi gereken tavırlarla yapılan eleştirilerle amaçladıkları kızların güvenini sarsmaksa başarılı. Fakat yavaştan seyircinin de iştahını kapattılar, farkında değiller.

Untucked

  • Jimbo’nun Ilona’nın ağzına vura vura hay allah sen mi karar veriyorsun kimin ne konuşacağına demesi hoşuma gitti, yalanım olmasın.
  • Haftaya Snatch Game var! Gerçi giderek sönüyor bu şalanjın etkisi bende ama kimleri canlandıracaklar diye merak ediyorum. Umuyorum Priyanka silip süpürür ortalığı. Rita ya da Jimbo kazanırsa da şaşırmayacağım.
  • Biddell minnoşumla uluslararası Project Runway’de tanışmıştım. Çok özlemişim onu televizyonda görmeyi. Şu ana kadar gelen konuk jüriler arasında da en iyisiydi bence. Jeffrey ve Brooke Lynn yollansın Biddell gelsin!
  • Seni çok iyi anlıyorum Rita Baga, seni çok iyi anlıyorum…

Genel sıralamam
⭐⭐⭐⭐: Priyanka
⭐⭐⭐: Lemon, Scarlett Bobo, Rita Baga
⭐⭐: Tynomi Banks, Kiara, Boa, Anastarzia Anaqway
: Jimbo, Ilona Verley, Kyne, Juice Boxx

Ben jüri üyesi olsaydım…

Yarışmacı 1 2 3 4 5 6 7 8
Boa SAFE LOW BTM2 SAFE        
Ilona Verley SAFE SAFE LOW BTM2        
Jimbo LOW HIGH SAFE BTM2        
Kiara WIN SAFE SAFE SAFE        
Lemon SAFE WIN HIGH SAFE        
Priyanka SAFE WIN WIN WIN        
Rita Baga HIGH SAFE SAFE HIGH        
Scarlett Bobo HIGH SAFE HIGH HIGH        
Tynomi Banks SAFE BTM2 LOW LOW        
Anastarzia Anaqway SAFE SAFE BTM2          
Kyne BTM2 BTM2            
Juice Boxx BTM2              

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...