Keyfî Drag Race All Stars Tekrarı 5×8

Keyfî Drag Race All Stars Tekrarı 5×8

All Stars 1’den takımlar yüzünden nefret edince bir daha dirilmeyeceğini sandığımız Drag Race franchise’ının en güzel parçası All Stars 2 ile öyle bir küllerinden doğdu ki, 10’da 10 efsanevi kadro ağzımızı bir karış açık bırakınca Wow (programın yapımcı firması) ve VH1 (Logo sonrası yeni evi) bu damara oynayıp her seneye yeni bir All Stars serisi sığdırdı. Jüri twisti sebebiyle heba olan All Stars 3’te performansı sebebiyle tacı hak etmiş yegane isim BenDeLaCreme’den boşalan koltuk Trixie Mattel ile doldurulunca hayranlar çıldırdı. Shangela bir şekilde “sinir bozucu” olarak etiketlendiği yılların intikamını bu herkesin eh oğlu eh işler çıkardığı sezonla aldı. Ardından da Manila Luzon’un çatır çutur harcandığı, finalde Naomi Smalls haricinde tacı hak eden tek bir kişinin olmadığı All Stars 4 felaketini izledik. Ve tamamen soğuduk sanıyorum hep birlikte All Stars fikrinden.

Reddit, sosyal medya, hatta programın görünürlüğü ve tanıtımı için mücadele eden influencer isimler bile All Stars’ın dinlenmeye ihtiyacı var derken beşinci sezonun da çekileceği haberi geldi. Kadrodaki isimleri duydukça endişelendik. Tamam Shea Coulee, Jujubee, Miz Cracker ve hatta Alexis Mateo o sahnede tekrardan görmek istediğimiz kızlardandı. Ongina’ya duyduğumuz hasreti de bir kenara koymayı unutmayalım. Ama Blair St. Clair, Mayhem Miller, India Ferrah, Derrick Barry ve Mariah’nın en fazla nereye gidebileceğini hep birlikte kestirebiliyorduk. Spoilerlı ya da spoilersız Top 3/4’ü en başından belli bir sezonu devirdik. Tek twisti eleme stiline sığdırılmış, haricinde kimsenin mezarından pörtlemedi, oldukça adilane elemeler izlediğimiz dümdüz geçen 8 hafta. Nihayetinde de dokuzuncu sezonda Moda Nisa modeli Sasha Velour’a lip sync’teki yerlere gül saçma fikri yüzünden kaybetmiş Sheaimiz Couleemiz ipi göğüsledi.

Çok çok çok mutluyum, ona şüphe yok. Shea Coulee sanıyorum ki tüm Drag Race kızlarını sıraladığım güncel listemde de zirveye en tepeden oturacak. Duruşu, karakteri, makyaj yetileri, faşon anlayışı, platformunu kullanış şekli, aktivist tarafı, dragini bütünüyle siyah kadınlara adamış olması, nezaketi, aptallık çekemeyişi, müziği, dans kabiliyeti, güzelliği, anlayışı, cömertliği… RuPaul’s Drag Race her anlamda başarılı kazananlar gördü mü? Elbette. Ama sanıyorum Shea’in o insanı kıskandıran güzellikteki kalbi, elini attığı her şeyde başarılı olmasına rağmen mütevazılığını koruyuşu onu bambaşka bir zirveye yerleştirmemize yardımcı oluyor. Üçüncü kez şansını deneyen ve yine finali gören Jujubeemiz için de üzülmüyor değilim. Ancak All Stars 5, podyumundan görevlerine birine ait diye yorumlanacak ise o isim Shea Coulee’den başkası olmadı, olmayacaktı da.

Sekizinci bölüm özelinde bir şey söyleyerek Shea’in ışığını çalmak istemiyor olsam da ufak bir yorum yapayım tabii yine de: Benim sezon içerisinde en çok eğlendiğim bölüm bu oldu sanırım. Bütün egolarından arındırılmış üçlü gerçekten de sürecin her parçasından çok zevk aldıklarını ve sahici bir dostluk kurduklarını onarcasına el ele verip güneşe doğru Kumbaya türküsü tutturdu. Elenenlerin geri gelişinden anlamsız bir realite şov draması sağılmaya çalışılmamış olması, final şarkısında yazdıkları sözlere çok bayılmasam da Ru’nun biraz olsun alıştığımız tarzından dışarı çıktığı yeni single’ı ve 10’da 10 işte bu dedirten All Stars final podyumuyla gözümü de gönlümü de doyurmayı başardı özetle. O yüzden mutlu mesut yeni kraliçemizin huzurunda eğilerek lafı çok da uzatmadan köşeme çekilmek istiyorum ben. Şimdi Priyanka için yapılacak taca yoğunlaşıp, Kanada’ya korona döneminde nasıl kargo gönderilir onu öğrenme zamanı!

Untucked

  • Alexis Mateo haklı çıktı. Yılan o yılan diyerek India destekleyenlere öpücükler.
  • Derrick Barry ve drama seviciliğini o kadar çok seviyorum ki <3 İnanılmaz zayıf bir queen ama It’s Derrick, bitch.
  • Bir kez daha en çok görev birinciliği olan queen ipi göğüsleyemedi. Sasha Velour, Yvie Oddly ve Trixie Mattel’den oluşan kulüp büyüyor.
  • Ru’nun kızlarla ilgili içten yorumlar yapmış olmasından dolayı pek memnunum. SENİ ZENGİN ETTİK O KADAR, KONUŞ ABLA!
  • Juju’nun tokatladığı popolar…
  • Shea’nin finalde giydiği HER ŞEY ama bakın HEEEEEEEER ŞEY!!!
  • Eğer gerçekten lip sync’e göre karar veriliyor olsaydı, onu da Shea kazanırdı.
  • All Stars 6 için de kadromu veriyorum. Herkes hizaya geçsin… Peppermint, Asia O’Hara, Nina West, Crystal Methyd, Gigi Goode, Scarlet Envy ve Kameron Michaels’la başlayalım. Jackie Fox ve Heidi N Closet’ın bece draglerini geliştirmek için biraz zamana ihtiyaçları var. O yüzden kadroya yeni fanlarla tanışmaları için Jaidynn Diore Fierce, Trinity K. Bonet ve Sonique de ekleyelim, olsun bitsin.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın