O Takım

O Takım

Bir zamanlar Gold Diggers, sonrasında da Oscar Tayfası olarak blog sayfalarında yer bulmuş bir toplaşmayı küllerinden doğurmak üzere karşınızdayım bugün. Eski takipçilerimiz bilir; pek sevdiğim blogger ve sinema yazarı arkadaşlarımla birlikte kotardığım bir Oscar tahminleri buluşmasıydı bu. Nice nemesisimin de kendine yer bulduğu o karanlık çağı atlattığımız için artık önümüze bakmanın tam zamanıdır diye düşünerek harekete geçtim.

Ekip dabılyu dabılyu dabılyu nokta bomba bomba nokta kom bana soracak olursanız. Podcast yoldaşım Seda Artar (@sedart), Sonnym’in Cher’i Asya Ki (@yarattigimkadin), bizim jenerasyonun – hiç kusura bakmayın – en iyi kalemi Aslı Ildır (@asliildir), Oscar sohbetinin olduğu yerde o yoksa biz de yokuz dedirten Ali Ercivan (@aliercivan), Farklı Kaydet’in yıldız topçusu Aras Bayram (@aras_bayram) ve kültür sanat denince akla hemen adı gelen Emre Eminoğlu (@thebalkabaa).

Bu şahane yıldızlar karmamızda belli tarihlere bağlı kalmayacağız. “O Takım”ın altılısı (beni de dahil edince yedi oluyor tabii) istediği zaman girip listelerini güncelleyebilecek. Kimin ne zaman değişiklik yaptığını da herkesin tablosunun üstündeki nottan öğrenebileceksiniz. Gold Derby kendine gelsin diyor, Gurus O’Gold öldü ama bizi kimse bitiremez diye ekliyor, Next Best Picture’dan da makasımı alıyorum. Hadi bakalım, sağ ayakla…

film | yönetmen | erkek oyuncu | kadın oyuncu | yardımcı erkek oyuncu
yardımcı kadın oyuncu | özgün senaryo | uyarlama senaryo

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.