Cannes jürisi belli oldu!

Cannes jürisi belli oldu!

16 – 27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek 76. Cannes Film Festivali’nin ana yarışma jürisi belli oldu. Daha önce Ruben Östlund’un jüri başkanlığını üstleneceği duyurulmuştu. Ona eşlik edecek isimler de bugün açıklandı. Sıradaki Altın Palmiye ve diğer ödüllerin sahiplerini belirleyecek jüride Östlund’a Paul Dano (oyuncu), Julia Ducournau (yönetmen), Brie Larson (oyuncu/yönetmen), Denis Ménochet (oyuncu), Rungano Nyoni (yönetmen/senarist), Atiq Rahimi (yönetmen/senarist), Damián Szifrón (yönetmen/senarist) ve Maryam Touzani (yönetmen/oyuncu) eşlik edecek.

Ayrıca geçtiğimiz hafta da Belirli Bir Bakış jürisinde başkanlığın John C. Reilly’e (oyuncu/senarist) ve Paula Beer (oyuncu), Davy Chou (yönetmen), Émilie Dequenne (oyuncu), Alice Winocour’un (yönetmen/senarist) da ona eşlik edeceği duyurulmuştu.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...