Keyfî Drag Race Tekrarı: Ew. Jesus. Gross.

Keyfî Drag Race Tekrarı: Ew. Jesus. Gross.

Manila’nın elenişinden bu denli etkilendiğim, All Stars 4’e ilgimi kaybettiğim için gerçekten çok üzgünüm. Demek ki geçen sene DeLa severler, o itici yaratık kendini eledikten sonra böyle hissetmiş, bilememişim. Valentina’nın zihninin derinlerinde yaşadığı vanilya fantezisi düşündüğümden erken sona erince biraz kanadım kırılmıştı zaten. Şimdi aylardır Reddit’in her yerinde konuşulan “NAOMI, MANILA’YI ELEYECEK!!!” spoilerları da gerçek çıkınca tüm hevesim gitti. Üst üste aldığı üç görev birinciliğinin ardından ne kadar da alıştırmıştım hâlbuki kendimi bu dedikodunun yalan çıkacağı fikrine. Ama doğruymuş ve şu an bir sonraki hafta yarışı izlesem ne fark eder, kim kazanırsa kazansın bu saatten sonra önemi yok diye düşünüyorum. Hall of Fame’de yerini alacak sıradaki starımız da Trixie Mattel gibi kimsenin kabullenmediği birinciler arasında yerini alacak ne de olsa.

Naomi Smalls’a da kızamıyorum bir taraftan. Bu en iyi ikiliyi lip sync’e çıkaran, ruj seçtirmeli format geldiğinden beri birisi çıkıp stratejik bir karar versin diye çok bekledik. All Stars 2’de kimse Alaska ya da Katya’yı elemeye yanaşmadı. All Stars 3’te Trixie ve Shangela’dan uzak duruldu. All Stars 4’te de performansı gereği Manila’ya kimse dokunmaz diyorduk, fena yanıldık. Ama işte bu tercih, yarışmanın ileriki yıllarında alınacak “Bana ne be fan kitlesinin vereceği tepkiden?” diyen haşin kararların da önünü açmış oldu. Naomi’nin C.U.N.T.’ı zaten sağlam, ona şüphe yok. Şimdi N(erve) harfinin altını daha kalın bir kalemle çizeceğiz artık. Peki kim kazanacak iki frontrunnerı elenmiş, kalanı birbirinden sönük drag queenlerle dolu sezonu? Trinity’nin imzasını atabildiğini düşünen var mı mesela? Ya da MoMo’nun taçla buluşmasını isteyen?

Bölüm özelinde konuşacak olursak da gelmiş geçmiş en sönük makeover bölümü olduğu konusunda tartışmaya hazırım. Üstelik yine jüriyle kararlarımız aynı değil. Monét’nin arkadaşını zombiye dönüştürmesi neden birincilik aldı, Manila kocasıyla nasıl bottom‘a atıldı asla kafam basmıyor. Bu arada Trinity’nin sevgilisi ve o öne 60 derece açılı omuzlarından da bir ara konuşmamız lazım. Gurl… Kızların adil olduğu bir bölüm olsaydı Latrice Royale de giderdi, bundan hepimiz eminiz sanırım. Daha önce elenip yarışa geri döndüğünden değil, arkadaşını şaklabana çevirdiğinden diyorum. Peruğu, göğüsleri, kalçaları arasındaki uyumu çözmeye çalışırken şaşı oldum. Latrice sağolsun, olmayan obsesif kompülsif bozukluğum ortaya çıktı.

Neyse en azından şunu anladık, All Stars serilerinde hak edenin kazanacağı senaryolar çok uzak artık. Umuyorum 11. sezonun ardından bir tane de yapıp rezil etmezler kendilerini. Bari sıradaki toplaşmada istediğimiz, hak eden ve hatta isim verebiliyorsak Shea Coulee kazansın da bir oh çekelim yahu! Ben şimdi köşeme dönüp ağlamaya devam edeceğim. Bir reality show’u bu kadar kafaya takmamam gerektiğini hatırladığım anda aranıza dönerim. Güle güle Manila, güle güle sevgi kelebeği!

Keyfî Drag Race Tekrarı – Untucked

 • Sezonun lip sync assassin’i Monet olacak diye beklerken Naomi’nin ikidir herkesi güzelce tokatlamasını ne yapacağız?
 • Trinity’nin Versace kostümündeki perşembe pazarı realness beni çok yordu açıkçası.
 • Sahara :'(
 • Monique Heart’a finale yaklaşırken iyice ısınmaya başladım. Naomi’nin kazanamayacağı belli, bari Monique’i seçin!
 • Valentina’yı özleyen oldu mu? Ben o birbirinden şahane confessionallarını aradım.
 • Manila’nın yeni klibini izlemeyi de unutmayın!

Genel sıralamam
⭐⭐⭐⭐: Manila Luzon, Valentina
⭐⭐⭐Naomi Smalls
⭐⭐: Monique Heart, Trinity the Tuck, Latrice Royale, Monét X Change, Gia Gunn
: Farrah MoanJasmine Masters

Bu tabloyu da böyle bölüm bölüm kendime göre renklendireceğim:

Yarışmacı123456789
Latrice RoyaleTOP2HIGHSAFEBTM2TOP2TOP2BTM2 
Manila LuzonSAFESAFESAFETOP2TOP2SAFEHIGHSAFE 
Monét X ChangeBTM2TOP2BTM2BTM2TOP2SAFESAFESAFE 
Monique HeartLOWLOWHIGHSAFEHIGHSAFESAFETOP2 
Naomi SmallsHIGHSAFETOP2SAFEBTM3TOP2BTM2TOP2 
Trinity the TuckSAFESAFETOP2SAFEBTM3BTM3TOP2BTM2 
ValentinaTOP2TOP2LOWTOP2BTM3SAFEBTM2  
Gia GunnSAFEBTM2BTM2  HIGH   
Farrah MoanSAFEBTM2   BTM3   
Jasmine MastersBTM2    BTM3   

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

 1. Johan

  Acımız büyük … arka arkaya 2 darbe yedik yarışta. m.f latrice dururken elenen isimlere bak… naomi yi de sevsem de manila yı eleyebilmesi içimi yaktı… kaç ahh geri getirir bilemiyorum… manila nın klibinin elendiği hafta çıkması… naomi nin onu yolladığına dair sahneler ve hatta elendiği haftada giydiği kıyafetin clipte ana tema olması kafa karışıklığına da sebebiyet vermiyor değil. El cümle hall of fame de trixie ciğimin yanında trinity veya naomi den başka bir surat görmek istemiyorum açıkçası…

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.