Keyfî Drag Race Tekrarı: Ew. Jesus. Gross.

Keyfî Drag Race Tekrarı: Ew. Jesus. Gross.

Manila’nın elenişinden bu denli etkilendiğim, All Stars 4’e ilgimi kaybettiğim için gerçekten çok üzgünüm. Demek ki geçen sene DeLa severler, o itici yaratık kendini eledikten sonra böyle hissetmiş, bilememişim. Valentina’nın zihninin derinlerinde yaşadığı vanilya fantezisi düşündüğümden erken sona erince biraz kanadım kırılmıştı zaten. Şimdi aylardır Reddit’in her yerinde konuşulan “NAOMI, MANILA’YI ELEYECEK!!!” spoilerları da gerçek çıkınca tüm hevesim gitti. Üst üste aldığı üç görev birinciliğinin ardından ne kadar da alıştırmıştım hâlbuki kendimi bu dedikodunun yalan çıkacağı fikrine. Ama doğruymuş ve şu an bir sonraki hafta yarışı izlesem ne fark eder, kim kazanırsa kazansın bu saatten sonra önemi yok diye düşünüyorum. Hall of Fame’de yerini alacak sıradaki starımız da Trixie Mattel gibi kimsenin kabullenmediği birinciler arasında yerini alacak ne de olsa.

Naomi Smalls’a da kızamıyorum bir taraftan. Bu en iyi ikiliyi lip sync’e çıkaran, ruj seçtirmeli format geldiğinden beri birisi çıkıp stratejik bir karar versin diye çok bekledik. All Stars 2’de kimse Alaska ya da Katya’yı elemeye yanaşmadı. All Stars 3’te Trixie ve Shangela’dan uzak duruldu. All Stars 4’te de performansı gereği Manila’ya kimse dokunmaz diyorduk, fena yanıldık. Ama işte bu tercih, yarışmanın ileriki yıllarında alınacak “Bana ne be fan kitlesinin vereceği tepkiden?” diyen haşin kararların da önünü açmış oldu. Naomi’nin C.U.N.T.’ı zaten sağlam, ona şüphe yok. Şimdi N(erve) harfinin altını daha kalın bir kalemle çizeceğiz artık. Peki kim kazanacak iki frontrunnerı elenmiş, kalanı birbirinden sönük drag queenlerle dolu sezonu? Trinity’nin imzasını atabildiğini düşünen var mı mesela? Ya da MoMo’nun taçla buluşmasını isteyen?

Bölüm özelinde konuşacak olursak da gelmiş geçmiş en sönük makeover bölümü olduğu konusunda tartışmaya hazırım. Üstelik yine jüriyle kararlarımız aynı değil. Monét’nin arkadaşını zombiye dönüştürmesi neden birincilik aldı, Manila kocasıyla nasıl bottom‘a atıldı asla kafam basmıyor. Bu arada Trinity’nin sevgilisi ve o öne 60 derece açılı omuzlarından da bir ara konuşmamız lazım. Gurl… Kızların adil olduğu bir bölüm olsaydı Latrice Royale de giderdi, bundan hepimiz eminiz sanırım. Daha önce elenip yarışa geri döndüğünden değil, arkadaşını şaklabana çevirdiğinden diyorum. Peruğu, göğüsleri, kalçaları arasındaki uyumu çözmeye çalışırken şaşı oldum. Latrice sağolsun, olmayan obsesif kompülsif bozukluğum ortaya çıktı.

Neyse en azından şunu anladık, All Stars serilerinde hak edenin kazanacağı senaryolar çok uzak artık. Umuyorum 11. sezonun ardından bir tane de yapıp rezil etmezler kendilerini. Bari sıradaki toplaşmada istediğimiz, hak eden ve hatta isim verebiliyorsak Shea Coulee kazansın da bir oh çekelim yahu! Ben şimdi köşeme dönüp ağlamaya devam edeceğim. Bir reality show’u bu kadar kafaya takmamam gerektiğini hatırladığım anda aranıza dönerim. Güle güle Manila, güle güle sevgi kelebeği!

Keyfî Drag Race Tekrarı – Untucked

 • Sezonun lip sync assassin’i Monet olacak diye beklerken Naomi’nin ikidir herkesi güzelce tokatlamasını ne yapacağız?
 • Trinity’nin Versace kostümündeki perşembe pazarı realness beni çok yordu açıkçası.
 • Sahara :'(
 • Monique Heart’a finale yaklaşırken iyice ısınmaya başladım. Naomi’nin kazanamayacağı belli, bari Monique’i seçin!
 • Valentina’yı özleyen oldu mu? Ben o birbirinden şahane confessionallarını aradım.
 • Manila’nın yeni klibini izlemeyi de unutmayın!

Genel sıralamam
⭐⭐⭐⭐: Manila Luzon, Valentina
⭐⭐⭐Naomi Smalls
⭐⭐: Monique Heart, Trinity the Tuck, Latrice Royale, Monét X Change, Gia Gunn
: Farrah MoanJasmine Masters

Bu tabloyu da böyle bölüm bölüm kendime göre renklendireceğim:

Yarışmacı 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Latrice Royale TOP2 HIGH SAFE BTM2 TOP2 TOP2 BTM2  
Manila Luzon SAFE SAFE SAFE TOP2 TOP2 SAFE HIGH SAFE  
Monét X Change BTM2 TOP2 BTM2 BTM2 TOP2 SAFE SAFE SAFE  
Monique Heart LOW LOW HIGH SAFE HIGH SAFE SAFE TOP2  
Naomi Smalls HIGH SAFE TOP2 SAFE BTM3 TOP2 BTM2 TOP2  
Trinity the Tuck SAFE SAFE TOP2 SAFE BTM3 BTM3 TOP2 BTM2  
Valentina TOP2 TOP2 LOW TOP2 BTM3 SAFE BTM2    
Gia Gunn SAFE BTM2 BTM2     HIGH      
Farrah Moan SAFE BTM2       BTM3      
Jasmine Masters BTM2         BTM3      

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

1 Yorum

 1. Johan

  Acımız büyük … arka arkaya 2 darbe yedik yarışta. m.f latrice dururken elenen isimlere bak… naomi yi de sevsem de manila yı eleyebilmesi içimi yaktı… kaç ahh geri getirir bilemiyorum… manila nın klibinin elendiği hafta çıkması… naomi nin onu yolladığına dair sahneler ve hatta elendiği haftada giydiği kıyafetin clipte ana tema olması kafa karışıklığına da sebebiyet vermiyor değil. El cümle hall of fame de trixie ciğimin yanında trinity veya naomi den başka bir surat görmek istemiyorum açıkçası…

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.