Tom Ford @ Oscar ’10

Tom Ford @ Oscar ’10

Tom Ford's A Single ManOscar yazısını daha yeni tamamlamışken bültenimize yepyeni bir film daha düştü.

Çok beğendiğim moda tasarımcısı Tom Ford kariyerinde bir ilk yaparak sinema işine el atmış.Hem de beklenenin aksine oyuncu olarak değil yönetmen olarka.Venedik Film Festivali’nde Colin Firth‘e En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran A Single Man adlı bu film çok beğenildiğinden dolayı kısa sürede Oscar yarışının içine dahil oldu.

Colin Firth dışında Julianne Moore, Ginnifer Goodwin ve Lee Pace‘i de kadrosunda barındırıyor A Single Man.Ayrıca Mad Man‘dan tanıdığımız Jon Hamm da sesiyle filme katkıda bulunmuş.Yüzyılın moda dehalarından biri olarak tanımlayabileceğimiz Tom Ford, Christopher Isherwood‘un aynı adlı eserinden uyarladığı filminde bir gay’in partnerinin ölümü sonrasında başından geçenleri anlatıyor.Kendi de gay olduğundan açıkçası Tom Ford‘un böyle bir filme el atmasına şaşırmadım.Ama resimlerine baktığımda dahi beni heyecanlandırdı bu film.Eğer kostüm departmanına da el attıysa bu filmi izlemeye doyamayacağız.Bu arada Tom Ford‘un daha önce son James Bond filmi Quantum of Solace için çeşit çeşit takımlar hazırladığını da ekleyelim.Görsel olarak doyacağımız kesin.Bakalım iddia edildiği gibi En İyi Film dalında da Oscar için önemli bir film olacak mı?

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

Yorum yazın...