ADG adayları

ADG adayları

127 Hours

Sanat yönetmenlerinin oluşturduğu bir topluluk olan Art Directors Guild bu seneki adaylarını açıkladı. 5 Şubat’ta dağıtılacak ödüllerin adayları ve adaylarla ilgili yorumlarıma gelirsek…

Çağdaş Film
127 Hours
Black Swan
The Fighter
The Social Network
The Town

127 Hours‘ın adaylığıyla ilgili orada burada fazlaca gereksiz yorum okudum. Filmi henüz izlemiş değilim ama pek çok sahne için kanyonun bir benzerinin stüdyo şartlarında inşa edildiğini biliyorum. Öylesine bir başarıdan söz etmiyoruz yani. Ödülü alabilecek kadar değildir belki ama bence adaylığı gayet mantıklı. Sadece bu ödülü hangi film alır onu merak ediyorum. The Social Network‘e verirlerse yılın saçmalığı olur, orası kesin.

Dönem filmi
Get Low
The King’s Speech
Robin Hood
Shutter Island
True Grit

İşte sanat yönetimi denince göze çok daha fazla hitap eden hoş bir dal. Buradan benim favorim Shutter Island şimdilik. Ama ödülün True Grit ya da The King’s Speech ‘e gideceğini düşünüyorum. Aksi bir durum fazlasıyla şaşırtır.

Fantastik film
Alice in Wonderland
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
Harry Potter and the Deathly Hallows Part I
Inception
Tron: Legacy

Nedendir bilmiyorum Tron: Legacy‘nin tasarımlarının Oscar’a dahi gidebileceğini düşünmekteyim. O yüzden bu kategori biraz kafa karıştırıcı olsa da ben Tron: Legacy demeden edemiyorum. Peki Alice in Wonderland ya da Inception kazanırsa şaşırır mıyız? Asla!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.