Takip et

Haberler

ADG adayları

tarihinde yayınlandı.

127 Hours

Sanat yönetmenlerinin oluşturduğu bir topluluk olan Art Directors Guild bu seneki adaylarını açıkladı. 5 Şubat’ta dağıtılacak ödüllerin adayları ve adaylarla ilgili yorumlarıma gelirsek…

Çağdaş Film
127 Hours
Black Swan
The Fighter
The Social Network
The Town

127 Hours‘ın adaylığıyla ilgili orada burada fazlaca gereksiz yorum okudum. Filmi henüz izlemiş değilim ama pek çok sahne için kanyonun bir benzerinin stüdyo şartlarında inşa edildiğini biliyorum. Öylesine bir başarıdan söz etmiyoruz yani. Ödülü alabilecek kadar değildir belki ama bence adaylığı gayet mantıklı. Sadece bu ödülü hangi film alır onu merak ediyorum. The Social Network‘e verirlerse yılın saçmalığı olur, orası kesin.

Dönem filmi
Get Low
The King’s Speech
Robin Hood
Shutter Island
True Grit

İşte sanat yönetimi denince göze çok daha fazla hitap eden hoş bir dal. Buradan benim favorim Shutter Island şimdilik. Ama ödülün True Grit ya da The King’s Speech ‘e gideceğini düşünüyorum. Aksi bir durum fazlasıyla şaşırtır.

Fantastik film
Alice in Wonderland
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
Harry Potter and the Deathly Hallows Part I
Inception
Tron: Legacy

Nedendir bilmiyorum Tron: Legacy‘nin tasarımlarının Oscar’a dahi gidebileceğini düşünmekteyim. O yüzden bu kategori biraz kafa karıştırıcı olsa da ben Tron: Legacy demeden edemiyorum. Peki Alice in Wonderland ya da Inception kazanırsa şaşırır mıyız? Asla!

Devamını oku
Yorum Yapın

Yorum yazın...

Oscar Boy sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et