Kuzey Texas’ın seçimleri

Kuzey Texas’ın seçimleri

Vincent Cassel, Natalie Portman ve Darren Aronofsky (Black Swan)

Geriye kalan birkaç yerel eleştirmen grubundan biri olan Kuzey Texas Film Eleştirmenleri Birliği de kazananlarını ve oylamadaki sıralamalarıyla en yakın adaylarını açıkladı. Verilen bilgiye göre Natalie Portman‘ın oybirliğiyle kazandığı ödül dışında Inception ödüllerin yıldızı olmuş gibi gözüküyor. İlgi çeken bir başka durum ise elimize ulaşan bilgilere göre senaryo ödülünün verilmemiş olması. Eğer birliğin resmi sitesine ulaşabilirsem düzeltmeyi yapıp sizlere haber veririm. Şimdilik kazananlar şöyle:

En İyi Film: Inception (runners-up: The King’s Speech ve The Fighter)
En İyi Yönetmen: Christopher Nolan, Inception (runners-up: David O. Russell, The Fighter ve Joel & Ethan Coen, True Grit)
En İyi Erkek Oyuncu: Colin Firth, The King’s Speech (runners-up: Jeff Bridges, True Grit ve James Franco, 127 Hours)
En İyi Kadın Oyuncu: Natalie Portman, Black Swan (runners-up: Jennifer Lawrence, Winter’s Bone ve Annette Bening, The Kids Are All Right)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christian Bale, The Fighter  (runners-up: Geoffrey Rush, The King’s Speech ve Jeremy Renner, The Town)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Melissa Leo, The Fighter (runners-up: Amy Adams, The Fighter ve Helena Bonham Carter, The King’s Speech)
En İyi Görüntü Yönetimi: Wally Pfister, Inception (runners-up: Anthony Dod Mantle, 127 Hours ve Danny Cohen, The King’s Speech)
En İyi Animasyon: Toy Story 3 (runners-up: How to Train Your Dragon ve Despicable Me)
En İyi Belgesel: Waiting for “Superman” (runners-up:  Joan Rivers: A Piece of Work; Restrepo ve Inside Job)
Yabancı Dilde En İyi Film: The Girl With The Dragon Tattoo, İsveç (runner-up: I Am Love, İtalya)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...