Yeni planlar…

Yeni planlar…

Stanley Kubrick

Oscar Boy’da televizyonla ilgili yazmaya başladığımdan beri reytinglerimizdeki artışın farkında değilim sanmayın. Tv Günlükleri yazı serisi daha ilk haftasından büyük ilgi topladı ve ben de bundan fazlasıyla memnunum. Ama şimdi sizlere diğer planlarımı anlatacağım. Bakalım sizler de benim kadar heyecanlanacak mısınız?

Öncelikle her Salı TV Günlükleri, her Çarşamba Haftanın Fragmanı gelmeye devam edecek. Ödül sezonu kaynayana kadar da Ekim, Kasım ve Aralık aylarının ilk haftasında yenilenmiş Oscar tahminleri yazıları bulacaksınız. Hatta Ekim Tahminleri yazısının önümüzdeki hafta Pazartesi günü, tam tarihle 3 Ekim’de huzurlarınızda olacağını belirtelim. Bunların yanı sıra uzun zamandır elimde olmayan sebeplerle ertelemek zorunda kaldığım 83 Yılın En İyileri özel dosyası da Ekim ayında karşınızda olacak. Bu kadar ertelenmesinin sebebi ise araya giren bilgisayar arızası.

Gelelim yeni yazı serimize… Haftalık olmasa da izlenip bitirildikçe yönetmenlerin kariyerlerini inceleme altına almaya karar verdim. Yani En İyi Film’den sonra yönetmen ve oyuncularla ilgili düşündüğüm yine 83 filmlik maratonlar yapmayı düşünmüyorum. Oscar Maratonu sadece En İyi Film içindi ve bitti. Belki önümüzdeki yaza yapabilirim, lakin şimdilik böylesine büyük bir sorumluluğu alacak vaktim yok. Okulda son yılım ve kendimi 83 filme bağlamak istemiyorum. Bir de başladığım işi bitirmek konusundaki gereksiz takıntım yüzünden yine uykularımın kaçmasına mahal verecek değilim.

Yani… Efendim Ocak’a kadar her ay geniş Oscar tahminleri yazısı, her Salı TV Günlükleri, her Çarşamba Haftanın Fragmanı gelmeye devam edecek. Bunların yanında da henüz adlandıramadığım bir Yönetmenler serisi başlıyor. Ve bu Yönetmenler serisinin ilk halkası da Stanley Kubrick olacak. Eğlenceye hazır olun, Oscar Boy sezona güzel bir başlangıç yapıyor.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.