PGA Ödülleri ’11

PGA Ödülleri ’11

The Artist

Prodüktörler Birliği tarafından dağıtılan PGA Ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Acaba bir sürpriz olur mu diye düşünüyorduk ama The Artist tıpkı beklediğimiz gibi zafere ulaştı. Oscar yolunda böylece sağlam bir adım atılmış oldu. Tabi DGA ile SAG’de olacakların da önemi büyük. Bu arada The Adventures of Tintin, Rango‘yu sollayarak ödülü aldı. Galiba Steven Spielberg zaafı burada devreye girdi. Üyeler War Horse‘u ödüllendirmiyoruz, en azından Tintin‘e bir ödül verelim mantığıyla Oscar’da da canımızı sıkmazlar umarım. Kazananların tamamına gelirsek…

FİLM The Artist
ANİMASYON The Adventures of Tintin
BELGESEL Beats, Rhymes and Life: The Travels of a Tribe Called Quest
TV DRAMA Boardwalk Empire
TV KOMEDİ Modern Family
MİNİ DİZİ / TV FİLMİ Downton Abbey
TV HABERLER 60 Minutes
TV SPOR ESPN’s 30 for 30
TV VARIETY The Colbert Report
TV BELGESEL American Masters
TV REALITY The Amazing Race
WEB DİZİ 30 Rock Presents

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

5 Yorum

 1. Erşah

  Tintin, Boardwalk ve The Artist tahminlerim tutmuş.

  The Artist alsın en iyi film ödülünü. Sonuna kadar değil köküne kadar hakediyor. Bahislerde de 1 numarada zaten şu an. Oh be, sonunda favorim Oscar’ı kazanacak.

  Yanıt
 2. Emel

  Rango varken Tintin in almasını bir türlü anlamıyorum…Tamam S. Spielberg faktörü var ama Rango kadar iyi değil.
  The Artist güçüne güç kattı…Tebrikler.

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.