İki yeni haber

İki yeni haber

Ben Affleck ve Rachel McAdams; To the Wonder

85. Akademi Ödülleri için heyecanlanmaya başlamışsınızdır umarım çünkü yeni haberlerimiz var. Birincisi Alfonso Cuaron‘un çok ses getirmesi beklenen yeni filmi Gravity‘den. Sandra Bullock ve George Clooney‘nin başrollerinde yer aldığı filmin gösterim tarihi 2013’e ertelendi. Yani bu da demek oluyor ki 85. Akademi Ödülleri’nde Gravity‘nin yarışması mümkün olmayacak. Cuaron filmini bir yıl elinde tutup 86. Akademi Ödülleri’ne sarkıtır mı, orası meçhul. İkinci haberimiz ise Terrence Malick‘in filmine ait. Uzun süredir adı belli olmayan yeni Malick filmine To the Wonder adı verildi. Ben Affleck, Rachel McAdams, Rachel Weisz, Javier Bardem, Jessica Chastain, Michael Sheen gibi birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı yeni Malick filminin gösterim tarihi için hala 2012 deniyor. Ama 38 yıl boyunca sadece 5 film yapmış olan Malick, The Tree of Life‘dan bu kadar kısa bir süre sonra karşımıza çıkmaz gibi geliyor bana. The Tree of Life için de neredeyse 3 sene beklemiştik hatırlarsanız. Umarım sene sonuna yetişir.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

3 Yorum

 1. Yavuz EKİN

  Hic belli olmaz malick in ne yapacagı. Tree of life tan beklentim çoktu fragmana göre. Filmi izleyince hayalkırıklığı yaşamıştım. Benim için çok özel bir yönetmen değil bu arada. Görelim bakalım bu sefer beklenti icinde olmadan beni sasırtır umarım..

  Yanıt
 2. Memento

  Malick’e kalsa herhalde film vizyona girene dek adını öğrenemezdik filmin. Neyse ki adını da, konusunu da öğrendik. Film tahmin ettiğimiz gibi aşk üzerinden ilerleyen bir romantik dram. Konusu: “Neil Fransa’dayken Marina adlı bir kadınla evlenir. Evlenmesinin bir nedeni vize sorunlarını halletmektir. Bir süre sonra Neil Amerika’ya döner ve burada Jane ile karşılaşır, Jane’e “tekrar” aşık olur” Filmde Neil’i Ben Affleck, Marina’yı Olga Kurylenko, Jane’i Rachel McAdams kotardı. Malick Days of Heaven’dan beri romantizmi anlatan bir film çekmiyordu. Bakalım D.of H. kadar sağlam bir film olacak mı.

  Bu arada filmin vizyon tarihi henüz belirlenmiş. Umarım ertelenmez. Zira herkesin dediği gibi söz konusu Malick olunca filmin ertelenme ihtimali de yükseliyor. Erteleneceğini sanmıyorum.

  Yanıt

Bir Cevap Yazın