Cannes 2013 – 1. Gün

Cannes 2013 – 1. Gün

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Cannes Film Festivali’nin nabzını tutup, her gün olup bitenleri konuşalım istiyorum. Filmlerin gösterimlerinin ardından gelen yorumlarla, Cannes’daki güzel görüntüleri ödül gecesine kadar paylaşmaya devam edeceğim. Efendim, festival açılışını dün yaptı. Bu yıl jürideki Steven Spielberg ve Nicole Kidman gibi isimler herkesi heyecanlandırmakta. O yüzden sosyal medyada daha açılış filmi oynamadan bir telaş vardı gün içerisinde. Dün bir tek The Great Gatsby’yi izlemiş Cannes seyircisi. Onun hakkındaki genel yorumları da biliyoruz zaten. Baz Luhrmann’a aşık olanlar filmi çok beğeniyor, tarzından hoşlanmayanlar ise her zamanki gibi filmi vasat olmakla suçluyor. Yorumlar orta kararda. Bizde de yarın gösterime gireceği için pek merak uyandırmadı açıkçası. Tabii Leonardo DiCaprio ve Carey Mulligan’ı Cannes semalarında görmeyi ben de isterdim, o başka. Bu arada çocukluklarından bile çok yakın arkadaş olan Tobey Maguire ve Leo’nun beraber çalıştığı ilk film bu. Leo ile Baz’ın da Romeo + Juliet sonrası tekrardan bir araya gelişine şahit oluyoruz. Özetle bir bromance söz konusu. Neyse. Yarın Cannes Günlükleri’ne devam edeceğiz. Festival heyecanını Oscar Boy’dan takip etmeyi unutmayın.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

0 Yorum

 1. aserat54

  Özellikle ve özellikle, “The Great Gatsby” ve yanında “Stoker” eleştirileri ne zaman gelecek? Yani, izlediğiniz anda yazacak mısınız eleştirilerini?

  Yanıt
  1. Umur Çağın Taş

   İzlediğim gibi yazacağım ama ne zaman izleyeceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Öyle bir zaman yaratabilirsem zaten hemen Oscar Boy’a atarım.

   Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.