Cannes 2013 – 4. Gün

Cannes 2013 – 4. Gün

Yarışma – Jimmy P. (Arnaud Desplechin), Like Father Like Son (Hirokazu Kore-Eda)
Belirli Bir Bakış – Grand Central (Rebecca Zlotowski), Bends (Flora Lau)
Yarışma Dışı – Monsoon Shootout (Amit Kumar)
Cannes Klasikleri – Charulata (Satyajit Ray), The Last Emperor (Bernardo Bertolucci), La Grande Abbuffata (Marco Ferreri)
Özel Gösterimler – Stop the Pounding Heart (Roberto Minervini)

Cannes’ın dördüncü gününde açıkçası pek kötü eleştiriye rastlayamadık. Jimmy P. genel olarak hep olumlu tepkiler aldı. Ayılıp bayılana rastladığımı da iddia edemem ama filmle ilgili kötü bir nota rastlamış değilim. Like Father, Like Son’ı ise favori olarak gösterenler mevcut. Lakin 1-2 eleştirmenin Hirokazu Kore-Eda’nın önceki işlerinden daha zayıf bir film olduğuna dair yorumlarını da okudum. Yine Belirli Bir Bakış bölümünü es geçmiş durumdayım. Bu arada Coen Kardeşler’in merakla beklenen yeni filmi Inside Llewyn Davis, Cannes’da bugün görücüye çıkıyor ama dün yapılan basın gösteriminde herkes filme hayran olmuş. A Serious Man’in komedi çizgisini yakalayan filmin uzun zamandır Coen Kardeşler’in yaptığı en komik film olduğu söyleniyor. Neyse, gelen eleştirilerin geri kalanını yarına saklayalım. Şimdi yine sizi fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.