SAG Ödülleri ’13 (Canlı)

SAG Ödülleri ’13 (Canlı)

live

Töreni izlemek isteyenler TBS’in yayın linkini kullanabilir. Esasında Live Blogging yapmaya Kırmızı Halı’yla başlayacaktım; fakat evdeki hesap çarşıya uymadı. Neyse efendim, reklam aralarında yorumlarımla burada olacağım. Ara ara güncellemeyi unutmayın. Haydi başlayalım!

03.06: Rob Lowe, Juliette Lewis, Michael K. Williams, Tony Hale, Kaley Cuoco, Steve Coogan ve Cuba Gooding Jr.’la o klasik “I’m an actor.” zırvalığı yapıldı. SAG’in her yıl aynı sıkıcı açılışı yapmaktaki ısrarını da anlayabilmiş değilim.

FİLM – DUBLÖR PERFORMANSI Lone Survivor
TV – DUBLÖR PERFORMANSI Game of Thrones

03.07: İki ödül de Kırmızı Halı’da açıklanmış. Ama ben takip etmediğim için şimdi haberim oluyor tabii. Bu yılın en iyi dublörlerini merak edenlere hatırlatmamızı yapalım.

slide_333836_3336545_free

FİLM – YARDIMCI KADIN OYUNCU Lupita Nyong’o | 12 Years a Slave
FİLM – YARDIMCI ERKEK OYUNCU Jared Leto | Dallas Buyers Club

03.14: Ne yazık ki Lupita’nın konuşmasını kaçırdım. İzlediğim linkin bozulacağı tuttu. O arada American Hustle’ın videosu da gösterilmiş zannediyorum. Neyse. Kaldığımız yerden devam edelim biz. Önce Lupita için küçük bir sevinme molası: OLEEEEEEY! Sonra da Leto için gözlerimi devirme zamanı. Fassbender bir ödül dahi alamayacak mı? Bu arada Leto yine mevzuyu HIV ve AIDS’e getirdi. Altın Küre’deki tüm açıklar kapatılıyor.

TV/KOMEDİ – KADIN OYUNCU Julia Louis-Dreyfus | Veep

03.26: Emmy’deki gibi bu sefer de Matt Walsh eşlik etti Louis-Dreyfus’a sahnede. HFPA ve Akademi’ye yanlışlıkla yaptığı teşekkürlerle başladı söze. Ne yazık ki ATAS gecesindeki kadar komik değildi Louis-Dreyfus. Umuyorum gecenin ilerleyen dakikalarında Veep’e toplu performans ödülü de verirler.

TV/KOMEDİ – ERKEK OYUNCU Ty Burrell | Modern Family

03.29: Şu ana kadar sonucunu bilemediğim tek kategori bu oldu. Ödülün Alec Baldwin ya da Jim Parsons’a gideceğini düşünüyordum; ama Burrell’in zaferine de itirazım olmaz sanıyorum. Baldwin’in son dönemdeki skandalları ve düşük çenesi 100. SAG Ödülü’nü almasına engel olmuş anlaşılan.

03.32: Yılın en kötülerinden biri olan Lee Daniels’ The Butler, filmin SAG’e aday olan iki oyuncusu Forest Whitaker ve Oprah Winfrey tarafından sunuldu. Oscar’ın bu tren enkazına es geçmiş olmasına o kadar seviniyorum ki… Yalnız yine de özgün şarkı dalında yer almayı hak ettiklerine inanmaktayım. En azından Alone Not Yet Alone’dan daha çok hak ediyorlardı orada olmayı.

slide_333836_3336469_free

TV/KOMEDİ – TOPLU PERFORMANS Modern Family

03.36: Bu ödülü artık başkalarına vermenin zamanı gelmedi mi Oyuncular Birliği? Mesela hemen size yardımcı olayım: Veep. Gerçi dizinin temposu her ne kadar düşmüş olsa da Modern Family hala TV’nin en iyi kadrolarından birine sahip. Julie Bowen, Jesse Tyler Ferguson, Ty Burrell, Sofia Vergara, Eric Stonestreet… Bu arada arka arkaya dördüncü zaferleri. Neyse, SAG’in Altın Küre gibi risk almadığını zaten biliyorduk. Özellikle televizyon dallarında aynı seçimleri tekrar tekrar yapmaya bayılıyorlar.

03.45: SAG-AFTRA’nın başkanı Ken Howard ufak bir konuşma yaptı. Gerek var mıydı? Hayır.

MİNİ DİZİ/TV FİLMİ – KADIN OYUNCU Helen Mirren | Phil Spector

03.50: Veteran takıntılı SAG’in böyle bir seçim yapacağını tahmin etmemiz lazımdı. Nasıl kötü bir senaryo, nasıl sıradan bir oyunculuk… Tabii Mirren teşekkür konuşmalarındaki uzmanlığını gösterip yine ilgimizi çekmeyi başardı. Elisabeth Moss’un hakkını vermesi ve söze onun adını anarak başlaması da ayrı bir hoş.

03.52: August: Osage County ekibinden Meryl Streep ve Julia Roberts filmi sundular.

slide_333836_3336512_free

MİNİ DİZİ/TV FİLMİ – ERKEK OYUNCU Michael Douglas | Behind the Candelabra

03.56: zzZZzz…

slide_333836_3336509_free

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ Rita Moreno

04.05: Morgan Freeman, West Side Story ile Oscar alan Rita Moreno’ya Yaşam Boyu Başarı Ödülü veriyor. Uyumaya devam.

TV/DRAMA – KADIN OYUNCU Maggie Smith | Downton Abbey

04.25: Arka arkaya sıkıcı sonuçlar sıralandı. Maggie Smith de bunlardan biri. Ama zaten Downton Abbey’yi ne kadar sevdiklerini gayet iyi biliyorduk. Yine de Kerry Washington ya da Anna Gunn’ın atak yapabileceğini düşünmüştüm. Bu arada Smith, tabii ki de törene katılmamış.

04.26: Chiwetel Ejiofor, Lupita Nyong’o, Benedict Cumberbatch ve Sarah Paulson’dan oluşan grup 12 Years a Slave’i sundu.

slide_333836_3336507_free

TV/DRAMA – ERKEK OYUNCU Bryan Cranston | Breaking Bad

04.29: Gecenin en güzel teşekkür konuşmalarından biriydi. Rita Moreno’ya şarkı söyleyerek ufak bir gönderme yaptıktan sonra Emma Thompson’ın da adını andı.

04.31: Sırada In Memoriam kısmı var. Peter O’Toole, Paul Walker, Dennis Farina, Tom Laughlin, Bonnie Franklin, Joan Fontaine, Richard Griffiths, Esther Williams, Eleanor Parker, Jean Stapleton, Eileen Brennan, Cory Monteith, James Gandolfini… Hepsi birbirinden üzücü ve büyük kayıplar.

slide_333836_3336501_free

TV/DRAMA – TOPLU PERFORMANS Breaking Bad

04.44: Televizyon dallarında beklediğimiz zaferler arka arkaya sıralanmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıl SAG tahminleri konusunda da olabildiğince sıkıcı olmaya özen göstereceğim sanırım. Bu arada eminim Breaking Bad fanları dizinin final sezonuna birkaç ödül daha geldiği için mutludur. Neyse, ben de bugünlük çemkirmeyi bırakacağım Breaking Bad’le ilgili olarak.

04.46: Matthew McConaughey ve Jared Leto, Dallas Buyers Club’ı sundu.

slide_333836_3336495_free

FİLM – ERKEK OYUNCU Matthew McConaughey | Dallas Buyers Club

04.50: Performansını çok beğeniyor olsam da yarışın sıkıcılaşmasına hiç tahammülüm olmadığını biliyorsunuz. En azından SAG Ödülü, Bruce Dern ya da Chiwetel Ejiofor’a gitseydi de yarış biraz kızışsaydı. Umuyorum DiCaprio’nun Oscar’daki şansı McConaughey’nin arka arkaya aldığı zaferler yüzünden azalmıyordur. Bakarsınız Akademi üyeleri Leto’ya Oscar verecekleri için filmin diğer oyuncusunu kenarda bekletirler, belli mi olur?

slide_333836_3336488_free

FİLM – KADIN OYUNCU Cate Blanchett | Blue Jasmine

05.00: Kraliçemiz yine kazandı. Paulina Garcia ya da Adele Exarchopoulos ile yarışmadığı müddetçe aldığı her ödüle tavım. Long live the Queen!

slide_333836_3336484_free

FİLM – TOPLU PERFORMANS American Hustle

05.04: Film kategorilerindeki tüm dalları doğru tahmin ettim. Ödül sezonunun en sıkcı günlerinden biriydi. Ben Affleck’e de sanki çok önemli biriymiş gibi büyük ödülleri verdirtmeleri… Yarın fotoğraflarla geri dönünce görüşürüz diyelim. Şimdilik hoşçakalın.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

0 Yorum

Bir Cevap Yazın