SAG Ödülleri’nin ardından

SAG Ödülleri’nin ardından

American Hustle ekibi
American Hustle ekibi

SAG (Oyuncular Birliği) Ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Sezon başladığından beri ilk kez sektörden bir grubun fikirlerini öğrenme şansına eriştik. Ve ne yazık ki büyük bir sürprizle karşılamadılar bizi. American Hustle ile 12 Years a Slave arasında En İyi Toplu Performans ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerinin bölüştürüleceğini düşünüyordum, aynısı oldu. Jennifer Lawrence daha geçen sene ödül aldığı için Oscar’da da altın heykelciği büyük olasılıkla Lupita Nyong’o’ya kaptıracak. Gerçi American Hustle’ın orada 4 oyunculuk dalına birden aday olması kafaları biraz karıştırıyor. Ben yine de Lupita’nın Altın Küre gibi “starfucker” gruplar haricinde kolay kolay bozguna uğratılamayacağı kanaatindeyim.

Diğer kategorilerde ise Cate Blanchett’in beklenen zaferi haricinde Dallas Buyers Club beylerine gelen ödüller var. McConaughey’nin durdurulabileceği tek yer BAFTA gibi gözükse de artık Oscar’ın favorisi olduğu konusunda hepimiz hemfikirizdir diye düşünüyorum. İngiliz Akademisi, Dallas Buyers Club’ı tamamen görmezden geldiği için Leonardo DiCaprio ile Chiwetel Ejiofor’un çarpışmasını izleyeceğiz o cephede. Umuyorum Akademi üyeleri de aynı filmden iki oyuncuya ödül verme konusunda kararsız hissedip oyuncu DiCaprio’dan yana kullanır. Bu arada film tahminlerimde 5/5, TV tahminlerimde ise 4/8 yaptım. Şimdi bu gece dağıtılacak PGA’i bekleme vakti. Bakalım yarışta söz hakkı oldukça büyük olan yapımcılar hangi filmi seçecek. SAG’in kazananlar listesine dönersek…

FİLM

TOPLU PERFORMANS American Hustle
ERKEK OYUNCU Matthew McConaughey | Dallas Buyers Club
KADIN OYUNCU Cate Blanchett | Blue Jasmine
YARDIMCI ERKEK OYUNCU Jared Leto | Dallas Buyers Club
YARDIMCI KADIN OYUNCU Lupita Nyong’o | 12 Years a Slave
DUBLÖR PERFORMANSI Lone Survivor

TV

TOPLU PERFORMANS (Drama) Breaking Bad
TOPLU PERFORMANS (Komedi) Modern Family
ERKEK OYUNCU (Drama) Bryan Cranston | Breaking Bad
KADIN OYUNCU (Drama) Maggie Smith | Downton Abbey
ERKEK OYUNCU (Komedi) Ty Burrell | Modern Family
KADIN OYUNCU (Komedi) Julia Louis-Dreyfus | Veep
ERKEK OYUNCU (Mini Dizi/TV Filmi) Michael Douglas | Behind the Candelabra
KADIN OYUNCU (Mini Dizi/TV Filmi) Helen Mirren | Phil Spector
DUBLÖR PERFORMANSI Game of Thrones

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.