Kingdom – 2. Sezon

Kingdom – 2. Sezon

Yaratıcı: Byron Balasco
Yaratıcı: Byron Balasco | Oyuncular: Frank Grillo, Kiele Sanchez, Matt Lauria, Jonathan Tucker, Nick Jonas, Joanna Going, Jessica Szohr, Natalie Martinez, Juliette Jackson, Paul Walter Hauser, Joe Stevenson, Mac Brandt, M.C. Gainey, Bryan Callen, Alisa Allapach, Zach Sheerer, Jamie Harris | 45 dakika | Audience Network

Kingdom“Tüm diziler hakkında bilgi sahibi olmak zorundayım.” hastalığına yakalandığım bir dönemde başlamıştım Kingdom’a. Neyse ki karşıma eli yüzü düzgün, boks eldivenlerini beline sarıp kenardaki aile dramasını da ihmâl etmeyen bir dizi çıktı. Bir dönem ringlerde payına düşen yumruğu yemiş Frank Grillo, Jonas Brothers’ın şanı şöhreti yürüyen tek Pishic’i Nick Jonas, şehlâlığı yeteneğini vurmamış Matt Lauria ve arıza adam Jonathan Tucker’ı buluşturuyor Kingdom. İlk sezonda ana karakterlerinden en hetero görünümlüsünün duvarlarını yıkıp, tüm ikili ilişkileri “Kimin eli kimin cebinde?” seviyesine çekmiş ve yarattığı kaosla bizi girdabına sürüklemişti. Fakat bu yıl daha ağır aksak bir sezon izledik. Lisa’nın (Kiele Sanchez) hamileliği, Jay’in (Jonathan Tucker) abartıya dönüşen şanssızlığı derken dikkatimiz dağıldı. Öyle ki güzeller güzeli Jessica Szohr’un çekim alanı bile kusurları görmemize engel olamadı. Yalnız tüm işlemeyen yönlerine rağmen hâlâ bu disfonksiyonel arkadaş grubunun başına gelecekleri iple çektiğimi söylemeliyim. Bu da soap opera kültürünün damara giriş yapması ve bir türlü de olay yerini terk etmemesiyle alakalı sanırım. İkinci sezonunu 10’ar bölümlük iki parçaya bölen Audience Network, son anda karar değiştirip diğer on bölümü üçüncü sezon olarak Ekim 2016’ya sakıttı. Eğer saydığım isimlerden birisi dahi ilginizi çekiyorsa mutlak surette Kingdom’ı deneyin derim. Fakat testosteron zamanla yerini ay çekirdeğinin sodyumuna bırakıyor. Ağır bir drama nasıl Arjantin’den ihraç edilmiş bir pembe diziye dönüştürülürün kanlı canlı örneği.

kingdom

Kingdom – 2. Sezon İnceleyen tarih .
3.75

Benim notum

75%
75% B
İlk sezona gör biraz kendini dağıtmış olsa da tıpkı bir yerli dizi gibi her hafta entrikalarıyla seyircisinin ilgisini ayakta tutmayı başarıyor. Audience Network'ün elindeki tek hazinenin raf ömrü üçüncü sezondan sonra dolarsa şaşırmayacağım.
MVP: Jonathan Tucker

Kullanıcı Notu:

%
(0 oylar)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın