Mom – 3. Sezon

Mom – 3. Sezon

Yaratıcılar: Chuck Lorre, Eddie Gorodetsky & Gemma Baker
Yaratıcılar: Chuck Lorre, Eddie Gorodetsky & Gemma Baker | Oyuncular: Anna Faris, Allison Janney, Sadie Calvano, Matt L. Jones, Blake Garrett Rosenthal, Mimi Kennedy, Jaime Pressly, Beth Hall, French Stewart, Octavia Spencer, Sara Rue, David Krumholtz, Emily Osment, William Fichtner, Reggie de Leon, Courtney, Henggeler, Don McManus, Ellen Burstyn, June Squibb, Lauri Johnson, Judy Greer, Charlie Robinson, Sonya Eddy, Amy Hill, Tricia O’Kelley, Linda Lavin, Harry Hamlin, Rosie O’Donnell, Joe Manganiello, Jonny Coyne, Rhea Perlman, Mary Pat Gleason, Jesse Luken, Richard Schiff | 25 dakika | CBS

| A |

MomChuck Lorre’nin yaptığı naftalin kokan mizahdan fersah fersah uzaklaşıp her fırsatta dalga geçen ben deniz, nasıl oldu da Mom’ın büyüsüne kapıldı bilmiyorum. Televizyon sayesinde inşa ettiği muntazam kariyeriyle her daim favori aktrislerimiz arasında yerini almayı başarmış Allison Janney ve komedi filmlerinin yardımcı karakterlerinden buralara kadar terfi eden Anna Faris’i buluşturan yapım üçüncü sezonunu tamamladı. Mom’da bana Friends’i hatırlatan bir şeyler var. Fazlasıyla yapmacık duran stüdyo ortamına ve nerede gülmemiz gerektiğine dair ipucu veren kahkaha efektine rağmen basmakalıp sitcomlardan giderek uzaklaşıyor. Seyircisini karnına ağrılar girene kadar güldürmeyi amaç edinse de karanlık yerlere gitmekten de pek çekinmiyor dizi. İlk sezondaki tam gaz mizah ikinci sezonda “ölüm”le tanışmıştı. Üçüncü sezonda da yine duygusal olarak tüm karakterlerin hayatında yer edinmiş birine zamansız bir veda düzenlediler. Lorre ve senarist ekibi, çalıştıkları birbirinden yetenekli oyunculara harika materyaller sunuyor. Ve onlar da ellerindeki fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyor. Mimi Kennedy, Jaime Pressly ve Beth Hall’un dizinin devamlı sözleşmesi olan oyuncuların arasına alınması da işe yaramadı değil. Umuyorum teklemeden işleyen bu lokomotif ekran yolculuğuna uzunca bir süre devam eder. Çünkü ben daha Christy ve Bonnie’nin kıvrak zekalarına doyabilmiş değilim. Ayrıca Ellen Burstyn’den neden bu kadar çabuk kurtulduklarını bilen var mı? Ben ağlamaktan helak olmuştum halbuki.
MVP: Allison Janney

mom

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.