Casual – 2. Sezon

Casual – 2. Sezon

Yaratıcı: Zander Lehmann |
Yaratıcı: Zander Lehmann | Oyuncular: Michaela Watkins, Tommy Dewey, Tara Lynne Barr, Nyasha Hatendi, Julie Berman, Zak Orth, Katie Aselton, Rhenzy Feliz, Fred Melamed, Dylan Gelula, Britt Lower, Adam Lustick, Kyle Bornheimer, Vincent Kartheiser, Andy Buckley, Britt Robertson, Tonja Kahlens, Elizabeth Hendrickson, Ben Bass, Diana Gitelman | 25 dakika | Hulu

| B+ |


casual_ver6Az ve öz, ilhamını bağımsız Amerikan sinemasından almış, neredeyse klostorofobik ilk sezonundan sonra “Kaç yaşınızda olursanız olun, hayatınızı batırmak için geç değil.” mesajını vermek üzere geri dönen Casual bir daha bu yolları aynı hevesle yürür mü derken üzerine biraz daha koydu. Jason Reitman’ın yapımcıları arasında yer aldığı Hulu damgalı dizi sorumsuz bir adam, eşinden yeni ayrılan ablası ve onun arıza mıknatısı kızının hayatlarını toparlamak üzere aynı çatı altında buluşmasını anlatıyor. İlk sezon sorunun kaynağına inip define avına çıktıktan sonra bu sefer karakterlerini çeşitli maceraların içine savurmuşlar. Misal Valerie neredeyse yasak sayılabilecek tüm olayı seks olan bir ilişkiye balıklama atlarken erkek kardeşi Alex ayrıldıklarında evindeki tüm ampulleri çalıp götüren eski kızarkadaşına sürükleniyor. Yetişkinlerin evreninde aman benim boyum ne, yaşım ne demeden koca koca lokmalar yutan Laura ise lezbiyen bir ilişkiye dönüşebilecek arkadaşlığından sıyrıldığı gibi nasıl olsa sonunu görüyorum diyerek kanserli bir çocukla kırıştırmaya başlıyor. Yine abartısız, ama kaosla yatıp kalkmış öyküler kısacası. Casual hakkında his belirtmek zor. Çünkü adı gibi casual bir hikaye. İniş çıkışları varlığını çok hissettirmezken belli belirsiz nişan alıyor ikili ilişkilere. Dolayısıyla tadından bir şey kaybetmediğini ve evvelden tanıttığı insanlara yeni maceralar atadığını söyleyebilirim sadece. Bu böyle nereye kadar devam eder? İşte orası meçhul.
MVP: Michaela Watkins

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın