Crazy Ex-Girlfriend (2. Sezon)

Crazy Ex-Girlfriend (2. Sezon)

Yaratıcı: Rachel Bloom, Aline Brosh McKenna | Oyuncular: Rachel Bloom, Vincent Rodriguez III, Santino Fontana, Donna Lynne Champlin, Pete Gardner, Vella Lovell, Gabrielle Ruiz, Esther Povitsky, Tovah Feldshuh, Gina Gallego, Jacob Guenther, David Hull, Erick Lopez, Rene Gube, Steve Monroe, Michael McMillian, Amy Hill, Michael Hyatt, Stephnie Weir, Scott Michael Foster, Patti LuPone, Seth Green, Adam Kaufman, Patton Oswalt | 45 dakika | The CW

| A- |


Rötarlı Sezon Günlükleri’nde geldik Mart öncesi sezon finali yapmış son dizimize. The CW’nun Fox’dan arta kalan, büyük bir networkde hak ettiği izleyicisiyle buluşamayacak yapımlara yer veren yeni stratejisi belki ticari anlamda kârlı sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olamadı ama kanalın ikinci sınıf, hedef kitlesi 18 yaş altına tekabül eden pembe dizilerle bütünleşmiş profili başka bir biçime girdi. Jane the Virgin’in açtığı kapıdan geçtiğimiz yıl kelli felli müzikal Crazy Ex-Girlfriend de intikal etti. Rachel Bloom’un feminizmi dönemin anlatısına uyup para kazanmak için değil, direkt bir hikaye anlatma biçimi olarak tercih eden başarılı dili her ayrıntıya nüfuz ediyor. Üstelik hemcinslerine ders vermek yerine hayat senin hayatın, ama benim için kadın hareketi tam olarak bu değil diyen yapıcı bir stili var. İlk sezon zaman zaman kadını kadına düşman eden olaylar cereyan etse de bu sefer birlik beraberlik hat safhada. Düğününü Josh’ın eski sevgilisi Valencia tasarlıyor, aynı erkekle gitgeller yaşayan Heather’ı hayatına alıyor, Paula aldatılmayı yutmuyor ama sevgisi ağır basabiliyor ve her hengamede taraflar eşit miktarda yaralanıyor. Bilemiyorum, fanilere layık olmayacak kadar iyi bir diziyi CW ne kadar daha devam ettirir. Ama bu prodüksiyonun ve Rachel Bloom’un yarattığı, her kaybedenden bir parça taşıyan Rebecca karakteri yüzde yüz diyemesek de tanışılıp konuşulmuş çevremizden biri sanki. Herhalde hiçbir dizi için bu kadar Emmy ilgisi umut etmemiştim. Parlamaya, sahnenin en güzel noktasına yerleştirilmeye ihtiyacı var. Josh’la yılan hikayesine dönen münasebet biraz duraksama yaptırsa da vahdetin yükselen grafiğini görmek için zamanı kolluyor olacağım.
MVP: Rachel Bloom

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın