Claws (1. Sezon)

Claws (1. Sezon)

Yaratıcı: Eliot Laurence | Oyuncular: Niecy Nash, Carrie Preston, Judy Reyes, Karrueche Tran, Jenn Lyon, Jack Kesy, Kevin Rankin, Jason Antoon, Harold Perrineau, Dean Norris, Dale Dickey | 45 dakika | TNT

TNT’nin kadrosu sebebiyle görselleri önüme ilk düştüğünde heyecan veren yeni dizisi Claws, tipik bir yaz gevezeliği. Altın çağda pek de sesini çıkaramayan kanalın dramadan çok komediye yakın anlatısı Empire’ın çamaşır makinesinde renkli yıkarken yanlışlıkla beyazlar için kullanılan deterjanın koyulmasıyla ortaya çıkmış gibi duruyor. Başrolde Niecy Nash var ama geri kalan herkes güneyin en batak yerinden toplanmış, mümkün olabildiğince Kafkas ve hatta siyahi özentisi beyazlara hitap etmek için kullanılan wigger kültürüne yakın. Endişeleri, muallakları, düğüm noktaları o kadar Empire ki bir noktada elimizde iyisi (o da tartışılır) varken neden Claws izliyoruz diye sordurtuyor. Yalnız esprisi jenerikte gizli: Rashida Jones. Absürt komediye ve parodiye hayran bir aktris olduğunu Angie Tribeca ile daha da iyi anladığımız Parks and Recreation mezunu başarılı aktris, Eliot Laurence’ın bu uçarı vizyonunda özenerek değil bilhassa aliterasyonlarla tam bir karmaşa yaratmak istediklerini varlığıyla kanıtlıyor. Yalnız kuşbakışı manzarayı görmeden anlaşılmayan parodi kıvamının seyircisini erkenden yorgun düşürdüğünü de inkar edecek değilim. TV’nin meşhur yüzleri, sevdiğimiz dizilerin unutulmayan oyuncuları bir araya gelmiş ve bu maskaralıkta paylarına düşeni elinden geldiğince parlatmış fakat daldan dala mizahında bağlayıcı madde yoksunluğu reddedilemeyecek kadar bariz. Kelimenin tam manasıyla kabına sığmayan başrolü olmasa Claws’un doğaçlama bir arkadaş toplantısı olduğuna, aynı karakterlerle bir skeç karuseli yapılmaya çalışıldığına ikna edilebilirdim. İlla Florida’nın değersiz yarısından entrika, libido ve hırs kokteyli görmek istiyorum diyorsanız önerilir. Dale Dickey ile Dean Norris’in karşılıklı tokatlaştığı sahne bile on yüz bin milyon baloncuk değerinde. Gerisi kakafoni, ve hatta duyu iltihabı.
MVP: Niecy Nash

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın