Smackdown geri döndü! (#OB10 Özel)

Smackdown geri döndü! (#OB10 Özel)

Oscar Boy’un 10. yaşının şerefine blogun tarihinde yer edinmiş bütün yazı serileri için özel bir bölüm yapma niyetindeyim biliyorsunuz. Smackdown da üç yıldan fazladır ziyaret etmediğim ve geçmişte çok katılım olmasına karşın Twitter’da anket özelliği çıkınca, bir de üstüne Buzzfeed bitmek bilmeyen turnuvalar düzenleyince askıya aldığım bir başlıktı. Böyle başıboş bırakmak olmaz, zamanında beş ayrı turnuva ile sorularımıza cevap bulduk ve çok da eğlendik diyerek küllerinden doğurmaya karar verdim tabii ki anlı şanlı doğum ayımız için. Bu seferki sorumuz elbette #OB10 etiketine uygun: Blogun doğduğu yıldan itibaren bugüne kadar büyük Oscar başarıları elde etmiş 128 yapım arasında en iyiyi arıyoruz.

Ufak bir açıklama da yapayım… Efendim, listeyi oluştururken En İyi Film ve En İyi Yönetmen dalındaki herkesi dahil ettim öncelikle. Ardından uluslararası film, animasyon ve oyunculuk dallarında ödüllü yapımları da koydum üstüne. En nihayetinde birkaç yer boş kaldı. Onları da En İyi Film adaylığını ucundan kaçırmış ancak başka dallarda Akademi tarafından ilk beşe sığdırılmış işlere ayırdım. Karşılaştırmalarda ise tematik ya da prodüksiyon süreciyle alakalı bir ortak nokta bulmaya gayret ettim ki şike yaptığım düşünülmesin. O zaman hazırsanız başlayalım! Pazar günü öğle saatlerine kadar devam edecek ilk tur için buyursunlar…

İLK TUR SONA ERMİŞTİR

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...