Keyfî Drag Race Kanada Tekrarı 1×8

Keyfî Drag Race Kanada Tekrarı 1×8

Ah Kanada, vah Kanada… Eleştirmekten yıldığım jüri eşliğinde inanılmaz bir haftayı daha geride bıraktık Drag Race’in kuzey ayağında. Beni baştan yarat konseptinin Kanada’ya iltica etmiş eşcinsel beylerle icra edildiği haftada kötü makyaj, yarım asırlık deneyime rağmen hâlâ topuklularla yürüyememe ve kameraya bakarak çığlık atmak haricinde başka ne marifeti olduğunu çözemediğimiz Jimbo için internet neredeyse yıkılıyordu. Aldığı desteği hayretle izlemeye devam ediyorum. Ama neyse ki yavaştan yolunun taca çıkmadığını fark etmeye başladılar da biraz nefeslendik. Yani en azından benim cephemde manzara böyle.

Kime dokundursam bilmiyorum. Ben Priyanka haricinde kimseye hayran olmayı başaramadım açıkçası. Onun da şansı topuklularından üzerinde yürümeye meyilli, makyaj yeteneklerinin ten kompleksiyle buluştuğu biriyle eşleşmekti bana soracak olursanız. Diğerlerine oranla daha pahalı durudan mayodan bozma kostümleri bir güzel yeni bir win mavisiyle buluşturdu onu. Ben ısrarla sezonu kazanacağını düşünüyorum bu arada. Rita Baga şu manzarada tek rakibi gibi duruyor; fakat Bobo’ya da görev birinciliği barındırmayan bir anlatı oluşturulmaya çalışıyor bir yandan harıl harıl, ki bu franchise’ın, hele ki canlı final yapılmayacaksa ilk sezonunda böylesine köşeli bir seçim yapacağından şüpheliyim.

Neyse, bizim konumuz bölüm performanslarıydı zaten. Tacı iki hafta sonrasına bırakalım… Efendim, Priyanka’yı dediğim gibi beğendim ve onunla birlikte ortalamanın üzerine çıkabilen tek yarışmacı da Jimbo oldu bana sorarsanız. Yalnız yine sevgili internetin iddia ettiği gibi bariz bir zafer elde etmesi gerektiği de düşüncesinde de değilim. Hatta jürinin bölüm özelindeki eleştirilerine fazlasıyla hak verdim. Ancak Bobo’nun, Roxxxy Andrews’un nenesinden daha kötü yürüyen partneriyle nasıl paçayı sıyırdığı hakkında inanın hiçbir fikrim yok. Eğer Rita ve Lemon bu kadar berbat olmasaydı Bobo’yu da makyaj hariç her konuda sınıfta kaldığı prezentasyonuyla lip sync eylerken izlemek isterdim.

Rita ve Lemon ise… Çocuklar… Drag race sapığı cancağızlar… Lemon, 30 yaşındaki adamı savaş veteranları bölümündeki amcalardan birine dönüştürmeyi nasıl başardı? Ve neden o asla kabartılmamış, taranmamış, form verilmemiş perukları kullanmakta ısrar ediyor? Paketinden çıkardığı gibi kafasına koymaktan vazgeçmesi gerekmez mi artık? Ve Rita ablacığımız, 6 drag çocuğu olan Montreal kuşumuz, o neydi? O makeover tam olarak neydi? Televizyon tarihinin lanetli görüntüleri arasına girmek için özel olarak mı sabote ettin partnerinin yüzünü acaba? İnsan bari benim şanım var o kadar yahu, bu tür trolleri başka şalanjlara saklayayım der.

Yani nihayet bütün zayıf halkalar gitti. Ne Ilona ağlıyor, ne Boa göz deviriyor, ne Kiara kalabalık yapıyor dediğimiz yerde yarışmanın seviye atlamasını beklerken bu vasatlığa saplandığımız için üzgünüm. Lemon gitti diye de karalar bağlamıyorum, aman üstüme gelmeyin. Zaten daha ilk haftada Lemon’ı çok sevdim ama yolculuğunun uzun olacağını düşünmüyorum demiştim. Zaten korona öncesi aşk hayatımdan daha düz peruklarıyla buraya kadar gelmiş olması bile bir mucize. Şimdi tüm odağım Priyanka’da. Kraliçemize tacı aldıracağız umarım. Rita kazanırsa da isyan çıkaracağız, yapacak bir şey yok.

 

Untucked

  • Biliyorsunuz, Drag Race 13. sezon ve All Stars 6 onayını aldı. Hatta sanıyorum 13. sezonun çekimleri tamamlanmış bile.
  • All Stars 6 için de şu queenlerin adı geçmekte: Asia O’Hara, Jan, Kameron Michaels, Plastique Tiara, Scarlet Envy, Silky Nutmeg Ganache, Sonique, Yara Sofia, Ginger Minj ve Laila McQueen.
  • O lip sync’i Rita’nın kazandığından emin miyiz? Of aman neyse.
  • Take Jimbo down. Do you copy?

Genel sıralamam
⭐⭐⭐⭐: Priyanka, Lemon
⭐⭐⭐: Rita Baga, Scarlett Bobo
⭐⭐: Tynomi Banks, Jimbo, Boa, Anastarzia Anaqway
: Kiara, Ilona VerleyKyne, Juice Boxx

Ben jüri üyesi olsaydım…

Yarışmacı 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Jimbo LOW HIGH SAFE BTM2 WIN HIGH BTM2 HIGH  
Lemon SAFE WIN HIGH SAFE HIGH SAFE WIN BTM2  
Priyanka SAFE WIN WIN WIN BTM2 SAFE LOW WIN  
Rita Baga HIGH SAFE SAFE HIGH HIGH HIGH HIGH BTM2  
Scarlett Bobo HIGH SAFE HIGH HIGH SAFE WIN HIGH LOW  
Ilona Verley SAFE SAFE LOW BTM2 SAFE BTM2 BTM2    
Boa SAFE LOW BTM2 SAFE LOW BTM2      
Kiara WIN SAFE SAFE SAFE BTM2        
Tynomi Banks SAFE BTM2 LOW LOW          
Anastarzia Anaqway SAFE SAFE BTM2            
Kyne BTM2 BTM2              
Juice Boxx BTM2                

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın