Cannes ’12 – 2. Gün

Cannes ’12 – 2. Gün

65. Cannes Film Festivali’nde dün yarışma dahilinde iki film gösterildi. Birincisi Marion Cotillard‘ın başrolünde yer aldığı Jacques Audiard yapımı Rust & Bone. Filmin aldığı eleştiriler sebebiyle Altın Palmiye için iddialı olduğu düşünülüyor. İkincisi ise Yousry Nasrallah imzalı After the Battle (Baad El Mawkeaa). Ayrıca “Belirli Bir Bakış” bölümünde de Mystery ve Student‘ın gösterimleri gerçekleştirildi. Festivalden görüntülere gelirsek…

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

3 Yorum

  1. Memento

    Rust & Bone’u hem yönetmeni Audiard, hem başrolü Cotillard’tan ötürü epey merak ediyorum. Film Oscarlarda yarıştırılacağı büyük ihtimal kasım-aralığa kadar vizyona girmeyecek. Bizde vizyona girer mi bilinmez. Umarım girer. Cannes’daki eleştirmenler filmi çok beğenmişler ve Cotillard için 2.Oscar’ını alabilir demişler.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.