Fragman #3: The Master

Fragman #3: The Master

THE MASTER
Yönetmen: Paul Thomas Anderson
Oyuncular: Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Ambyr Childers, Jesse Plemons, Lena Endre, Rami Malek, Madisen Beaty

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

2 Yorum

 1. Uygar

  Django Unchained veya Lincoln çok büyük bir sürpriz yapmazsa tam Oscarlık bir film havası var zaten PTA filmi ama bunda daha bir Oscarlık var There Will be blood’dan daha fazla etkiledi beni fragman ama bunlar fragmandan söylenmiş seyler ama durum bu.Bu üç film yarışın ana üç filmi olacak bir de çaktırmadan gelen Hyde Park on Hudson’in birden bire ana adaylardan biri olacağını düşünüyorum ama unuttuğum filmler kesin vardır ama bence ana yarışmacılar bunlar olacak.Les Miserables da batacak bence.

  Yanıt
 2. Memento

  Dile kolay iki senedir bekliyorum filmi. Çekimler başlar başlamaz setten fotolar bekledim. Ama PTA hiçbir şekilde fotoları ve videoları sızdırtmadı nete. Nihayet geniş fragmanı izleyebildim. İki senede epey sorunlu boğuştu film. Tom Cruise’un çektirtmem dediği rivayet edilir. Aslında rivayet de değil, basbayağı gerçek. Sanıyorum bir zamana kadar başarılı oldu Cruise ama neyse ki proje çekilebildi ve şimdi vizyon için gün sayıyor. Geçtiğimiz aylarda film Cruise’a izlettirildi. Cruise’un filmi beğenmemesi ama filme olan muhalifliğinin sona ermesi beni hayal kırıklığına uğrattı ama gene de merak ediyorum filmi.

  Film Scientology tarikatını isim vermeden anlatıyor. Scientology tarikatının kuruluşuna odaklanacak. Tarikat özellikle Hollywood içinde çok güçlü. Cruise bu tarikatla yatıp kalkıyor. Magazinsel bir bilgi olacak, bilmeyen de yoktur, eşinin Cruise’dan ayrılmasının nedeni tarikatmış. Cruise çocuğunun plasentasını yediği ile ilgili haberler de sıkça karşımıza çıkmıştı on yıl önce. Dolayısıyla Cruise’un filme muhalif olması normal. Adam tarikatla kafayı bozmuş, gitmiş plasentayı yemiş. Neyse, geçelim bu gereksiz bilgileri. Scientology tarikatına dokunmak, onu anlatmak her yönetmenin yapacağı bir şey değil. Çoğu kişi cesaret edemez, etse bile yapımcı bulmakta zorlanır. Ya da ben abartıyorum tarikatı. Zira şimdiye dek bu tarikat “pek” anlatılmadı yanılmıyorsam. Geleyim hayal kırıklığına. PTA’nın önceki filmi olan There Will Be Blood fazlasıyla kör gözüm yapsa da etkileyici bir filmdi. Kapitalizmi, kapitalizmin yeri geldiğinde dini de kullanacağını ve hiç de vicdanlı olmayacağını açık seçik bir şekilde görselleştirmişti. Aynısını bu film için de yapmasını bekliyordum. Tarikatı eleştirmesini falan. Ama Cruise filmi izledikten sonra filme artık muhalif olmadığını söylemesi açıkçası bende hayal kırıklığı yarattı. Demek ki PTA sadece göstermiş, eleştirmemiş, yerden yere vurmamış bu saçma sapan dini. Neyse gene de dediğim gibi merakla bekliyorum. J.Phoenix’in sinemaya döndüğü film neticede. Philip S. Hoffman ve Amy Adams da kadroda. Bekliyoruz…

  Yanıt

Yorum yazın...