Girls – 5. Sezon

Girls – 5. Sezon

Yaratıcı: Lena Dunham
Yaratıcı: Lena Dunham | Oyuncular: Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet, Adam Driver, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Ebon Moss-Bachrach, Jake Lacy, Becky Ann Baker, Peter Scolari, Christopher Abbott, Jon Glaser, Colin Quinn, Corey Stoll, Rita Wilson, Jason Ritter, Douglas McGrath, Aidy Bryant, Hiro Mizushima, Jenny Slate, Lisa Bonet, Grace Dunham, Yassir Lester, Ethan Phillips, Guillermo Diaz, Alessia Sushko, Bridget Everett, Joanne Tucker | 30 dakika | HBO

| A |

girls_ver14Lena Dunham bazen ilgi odağı olabilmek için kendini parçalasa da her türlü misojinist yoruma maruz kaldı. Bu da yetmezmiş gibi 21. yüzyılın ucuz hobilerinden birine dönüşen body shaming kavramının mobbing zirvesi yaptığı aktris oldu. Fakat tüm nefret edenlerine inat Lena Dunham kimselere kulak asmadan Temel İçgüdü göndermeli, bol sevişmeli, çıplaklığın çok da büyük bir marifet sayılmadığı dizisine devam ediyor. HBO’nun en iyi yapımlarından biri olduğuna inandığım Girls’de her sene Dunham’ın kaleminin ne kadar geliştiğini izledik. Bu yıl sağlam olmayan ilişkisinin içerisinden çıkıp kendini sırf avutabilmek ve eski sevgilisini kıskandırabilmek adına dışarıdan harika bir seçimmiş gibi duran Jake Lacy’nin kollarına atladı. Ama avunmanın artık gelişen dünya düzeninde monoton hayatlarımızın bir parçası olduğu anlaması uzun sürmedi. Sırf Dunham’ın kendine yazdığı hikayede değil diğer oyuncu arkadaşlarına pay biçtiği inişler ve çıkışlar da muntazamdı bana kalırsa. Shosh (Zosia Mamet), evinden kilometrelerce uzakta hayatında bir kez olsun mutlu olmayı denedi. Marnie (Allison Williams) kalıplara uyup erkenden bir evlilik yaptı ve ne kadar yanlış bir adım attığını görmesi için geçmişten bir hayaletin pörtlemesi gerekti. Jessa (Jemima Kirke) bu sezonun günah keçisi seçilse de Adam’la (Adam Driver) son bölümde yaptığı kavga her şeyi özetledi bana kalırsa. Sadece karakterin kafasının içinde neler döndüğünü görmekle kalmayıp Lena Dunham’ın fantezi dünyasının kölesine dönüşmüş 20’li yaşlarında bir kadın olmaktan da öteye geçebileceğine şahit olduk. Ben devam ettiği müddetçe, ki altıncı sezon final olacakmış sanırım, Girls’ün kızlarıyla her maceraya atılmaya hazırım. Varsın birileri Dunham’ın fiziği mükemmel olmadığı için beğenmesin, bu dört genç kadının gerçek olmadığını düşünsün ya da sosyopatlığın ne olduğunu bilmediği için Adam Driver’la uğraşıp dursun. Ben sonuna kadar izlemeye söz veriyorum! Çünkü hâlâ aynı yaş aralığını anlatıp, hedefi onikiden bu kadar tutturabilmiş bir başka dizi yok.
MVP: Allison Williams

aw

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın