Silicon Valley – 3. Sezon

Silicon Valley – 3. Sezon

Yaratıcı: Mike Judge
Yaratıcılar: Mike Judge, John Altschuler, Dave Krinsky | Oyuncular: Thomas Middleditch, T.J. Miller, Josh Brener, Martin Starr, Kumail Nanjiani, Zach Woods, Amandra Crew, Matt Ross, Jimmy O. Yang, Suzanne Cryer, Aly Mawji, Brian Tiechnell, Jill E. Alexander, Ben Feldman, Gabriel Tigerman, Bernard White, Matt McCoy, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Stephen Tobolowsky | 25 dakika | HBO

| B+ |


silicon-valley-season-3-posterGeç olsun, güç olmasın diyerek rötar yemiş Sezon Günlükleri yazılarımı tamamlamaya ufaktan girişeyim. Hoş bir HBO komedisi olarak başlayıp, Beavis and the Butthead’in arkasındaki beyinler sayesinde televizyondaki en başarılı işlerden birine dönüşen Silicon Valley arkasında ilk iki sezonuna göre daha zayıf bölümlerle bezeli 10 haftalık bir başka serüven bıraktı. Mike Judge’ın önderliğindeki senarist ekibi Pied Piper bünyesinde çalışan mühendislerin neredeyse trajikomik hayatlarına göz atarken biraz da California’daki yüksek teknoloji sosyetesinin alışması zor özellikleriyle dalga geçip, bilmediğimiz bir evrene sürüklemişti bizleri. Fakat üçüncü sezonda daha tembel, neredeyse aynı temalar ve esprilerden beslenen bir hikayeyle meşgul edilmiş gibi hissediyorum. Doğaçlamanın kollarına bırakılmış bir adet T.J. Miller, oyunculuğu omuz silkmelerinin sona erdiği yerde duvara çarpan Thomas Middleditch, potansiyeli eskiye nazaran daha iyi kullanılan Zach Woods ve keşke sabaha kadar birbirleriyle uğraşsalar da izlesek dediğimiz Martin Starr ile Kumail Nanjiani kaldığı yerden devam ediyor. Ama artık şu Pied Piper işi Coen Kardeşler’in komedilerinde olduğu gibi aksiliklerden biraz kurtulsa da dizi yeni denizlere yelken açsa diye bekliyorum. Belki de sadece iş hayatı sebebiyle kalibresi düşük insanlara konumlarından ötürü saygı duyulması ve tatsız hoşlaşmalar (ya da hoşlaşamamalar) yetmiyordur. Bu karakterleri tamamen karikatürize olmaktan çıkarıp insanlaştıracak özellikler arıyorum. Bir gün Mike Judge kafasını kaldırıp kanalın aynı gece yayınladığı diğer dizi Veep’e bakar ve örnek alır umarım.
MVP: Zach Woods

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın