Keyfî Drag Race Tekrarı 12×11

Keyfî Drag Race Tekrarı 12×11

Canım twinklerim, biricik bearlarım, zaddylerim, otterlarım, kolumuza girmiş allylarım; ben kaç haftadır 12. sezon Drag Race tarihinin yetenekli nüfusu en bol sezonu diyorum? Tabii ki de müneccim dışkısının üstüne birkaç çekirdek ve kinoa atıp sosyal medyada kâse gönderisi oluşturmadım. Ne de olsa benim gibi düşünen bir sürü izleyici var ama bu iddiamızın stüdyo ortamında kızları yakınen takip etmiş anaların anası RuPaul tarafından onanmış olmasının haklı gururunu yaşıyorum. Kenara çekil sezon 5, 7 ve 9, artık zirve sizin değil! Kendimize ve sonrasında Ru ile kızlara alkışları teslim ettiysek asıl meselemize dönelim hemen, tek kişilik şovların sahnelendiği, Whoopi Goldberg’li yeni bölüme…

Spoilersız tükettiğim ilk sezonda bir süredir Gigi ile Shitty Pie’ın finale kalacağından fazlasıyla eminken üstüne Ru’nun ve tabii bizim Crystal Methyd takıntımızı da ekleyip son dörtlüye dair tahminlerimi erkenden kesinleştirmiştim. Son birkaç haftadır Jaida’nın yükselişe geçmesiyle birlikte de kafamdaki tablo iyice oturmuştu. Ancak Sherry’nin diskalifiyesi sebebiyle yerine geçecek kişinin Heidi olacağına dair inançlarım ne yazık ki bu bölüm özelinde bir nihayete kavuştu, çünkü küçük şehrin büyük gülü Heidi Aphrodite (Umuyorum bu ismi resmileştirmeyi düşünür.) bu hafta veda etti Drag Race evrenine. Üstelik onu dünyayla tanıştıran Ru’dan starlık mertebesinde yer aldığını da kanlı canlı duyarak.

Geçen sene yaşadığımız Shuga Cain’li, Yvie’li, Silky’li derin hüsrandan sonra aynı süre zarfı içerisinde bir kast ile bu denli derin bir bağ kurabilmiş olmamızın şaşkınlığını da yaşıyorum, belirtmeden geçemeyeceğim. Üstüne üstlük kurguda varlığı yok sayılan bir adet predatör de etrafta sürekli dolanıyor, gölgelerde bile iyi performans gösteriyor iken. Ama işte yüksek seviye bir karizmadan, kendine haslıktan, cesaretten ve yetenekten bahsediyoruz Top 6 için. Dolayısıyla tek bir satırı dahini komik bulamadığım Heidi’nin rutini ile Jaida’nın esprileri tutmayınca akıllıca kendisiyle dalga geçmeye başladığı gösterisini bile fenalık geçirmeden, Farrah Moan ya da Trinity’nin roast performanslarını izlerken karnıma kramplar sokan utanç duygusuyla yüzleşmeden tamamladım. Gerisini siz düşünün…

Haftalardır iyi bir reality show olmayı da başarmış, televizyonculuk namına belli bir kalitenin üzerinde seyreden RPDR’ın böylesine kelli felli bir sezonu korona döneminde yayınlamak mecburiyetinde kalmış olması da ayrıca üzücü. Düşünün All Stars 5 duyurusunun yapıldığı, Secret Celebrity Drag Race’in rol çaldığı bir ortamda biz inatla Crystal aşkımızdan bahsediyor, Jaida’yı övüyor, Heidi’yi bağrımıza basıyoruz. Görevin konseptine çok ikna olmasam da Crystal’a nihayet birincilik verdikleri için son birkaç haftadır devam eden yükselen grafiği bozmadığını düşünüyorum bu bölümün de. Mutluyuz, mesuduz, final yollarına gül döktük bekliyoruz.

Şimdi soru şu: Sherry eğer ki önümüzdeki hafta lip sync’e çıkmaz ise nasıl bir ayarlama yapacaklar? Şu an en zayıf halka Jackie olduğundan bir bahane yaratarak onu mutlaka bottom kırmızısıyla bir kez daha tanıştıracaklarına inancım tam. Fakat karşısına Sherry’den başkası çıkarsa All Stars 4 rezaletinin finalinde olduğu gibi berbat bir kurguyla iki yarışmacı da kalmış gibi mi davranacaklar? Sonrasında final nasıl olacak? Gigi’nin bir faşon queen olmayı bile tam olarak beceremediği ortamda Crystal ya da Jaida’yı taçlandırmazlarsa Los Angeles’ı baştan sona ateşe verecek miyiz? Cevap istiyorum. CEVAP İSTİYORUM.

Secret Celebrity Drag Race’e de unutmadan değineyim… Açıkçası benim en çok eğlendiğim bölüm bu oldu. Schitt’s Creek ve Dustin Mulligan’a olan hayranlığım önyargı yaratmış olabilir tabii. Ama hem görev, hem de seçilmiş koçların pek tatmin edici olduğunu düşünmekteyim. Vanessa Williams’lı bölümün pabucunu da tamamen dama atmadan buraya bir yıldızlık pekiyi bırakıyorum. Bu arada Bob the Drag Queen bundan sonra her reality şovda yer alabilir mi? HBO’da yayınlanan We’re Here isimli, Shangela ve Eureka ile kotardığı Queer Eye-ımsı programı da büyük bir zevkle tükettiğimi ekleyeyim.

Keyfî Drag Race Tekrarı – Untucked

  • Fuck you, Gary!
  • All Stars 5’in kadrosu duyuruldu bu arada, görmüşsünüzdür. Ben MTQ videolarından Miz Cracker’ın bir Alaska/Katya kafasıyla taca ulaşabileceğini hissettim ama beyaz queen olmasın diyerek esas favorilerimiz Shea Coulee ve Jujubee için yerlerimizi de almış bulunmaktayız. Geri kalanları istedikleri sırada eleyebilirler… Thank u, next.
  • Lady Gaga’dan sonra Untucked’a konuk olan tek bir ünlüden aynı samimiyeti alamadım, çok garip. Gaga gerçekten de notlarıyla kızlara ömürlük tavsiyeler vermişti.
  • Jan’i hatırlayan var mı? Exactly.
  • Son bölümün özetinde kızları sahnede girişteki kıyafetleriyle dans ederken mi gördüm yoksa sadece Crystal’a özel bir durum muydu?
  • Celebrity Drag Race roast > Bütün roastlar

Genel sıralamam
⭐⭐⭐⭐: Crystal Methyd, Jaida Essence Hall, Heidi N Closet
⭐⭐⭐:  Widow Von’Du, Jackie Cox, Gigi Goode
⭐⭐: Jan, Rock M. Sakura, Brita
: Nicky Doll, Aiden Zhane, Dahlia Sin
💩Sherry Pie

Ben jüri üyesi olsaydım…

Yarışmacı 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Crystal Methyd HIGH   BTM2 HIGH SAFE LOW WIN HIGH HIGH WIN WIN
Gigi Goode HIGH   SAFE SAFE SAFE WIN HIGH BTM2 BTM2 LOW HIGH
Jackie Cox SAFE   HIGH SAFE HIGH HIGH BTM2 SAFE LOW BTM2 HIGH
Jaida E. Hall   HIGH HIGH SAFE BTM2 SAFE HIGH HIGH WIN HIGH BTM2
Heidi N Closet SAFE   WIN SAFE LOW SAFE LOW WIN HIGH BTM2 BTM2
Widow Von’Du WIN   SAFE LOW WIN SAFE SAFE LOW BTM2    
Jan   SAFE SAFE WIN HIGH SAFE SAFE BTM2      
Brita LOW   SAFE BTM2 SAFE BTM2 BTM2        
Aiden Zhane LOW SAFE BTM2 SAFE BTM2          
Nicky Doll LOW LOW HIGH BTM2            
Rock M. Sakura   WIN SAFE SAFE              
Dahlia Sin LOW BTM2                
💩 Pie

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.