Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

Yönetmen: Dan Mazer | Oyuncular: Robert De Niro, Zac Efron
Yönetmen: Dan Mazer | Oyuncular: Robert De Niro, Zac Efron, Zoey Deutch, Aubrey Plaza, Dermot Mulroney, Julianne Hough, Jason Mantzoukas, Jeffrey Bowyer-Chapman, Adam Pally, Jake Picking, Michael Hudson, Brandon Mychal Smith, Danny Glover, Mo Collins, Henry Zebrowski | Senaryo: John M. Philips | 102 dakika | Komedi

| F |

dirty_grandpa_ver4Pek geriden takip ettiğim 2016 filmleri yavaş yavaş yasal olmayan mecralarda yerini almaya başladı. Emekçinin hakkını emekçiye teslim etmek için üstünü başını parçalayanlar mutsuz palyaço makyajlarıyla saten mendillerine sümkürürken biz görevimizi yerine getirelim. Dirty Grandpa pazarlanmaya başlandığı günden beri “Robert De Niro neden böyle davranıyor? Bu adama ne oldu?” sorularıyla film bazlı sohbetlerin gündem maddelerinden biri hâline dönüştü. Fragmanı izleyenler bu tuvalet komedisinin konusunu biliyordur. Karısı vefat ettikten sonra kadına susamış yaşlı dedemiz, sıkıştırılmış spor salonu klasörü gibi duran torununu yanına alarak genç bir bedenle halvet etmek üzere yola çıkıyor. Buraya kadar bir sorun yok, neticede seks kartı üzerine oynayan bir komedi filmi var karşımızda. Amma velakin yaşayan efsane Robert De Niro penisini Zac Efron’un yanağına sürdüğünde, mastürbasyon yaparken torununa yakalandığında “Az önce ben ne izledim?” sorusuyla koltuğunuzun içine daha da çok gömülüyorsunuz. Kabul, arada birkaç iyi kotarılmış espri var. Mesela Seth Rogen’ın tabiriyle “gayler tarafından bir laboratuvarda tasarlanmış” gibi duran Zac Efron’un Sezercik saçlarıyla sürekli lezbiyene benzetilmesi iyi kahkaha topluyor. Aubrey Plaza’nın kendinden yaşça epey büyük bir erkekle yatağa girdiğinde partnerinden gözlüklerini bulamıyormuş gibi yapmasını, beline kramp girmiş gibi davranmasını istemesi de filmin gıdıklamaktan öteye geçemeyen tonunun üzerine çıkıyor. Ama onun haricinde ters bir yöne sapmış Farrelly komedilerinin kötü bir kopyası Dirty Grandpa. Yalnız şu da bir gerçek, Zac Efron komedideki yeteneğini keşfettiğinden beri durdurulamaz bir güce dönüştü. Ve bu da kariyeri için biraz daha heyecanlanmama sebep oluyor. Lâkin birilerinin De Niro’nun temsilcisini kovması şart.

dg

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın